Güne daha dinç ve daha pozitif adım atmak bir çok insanoğlunun isteyipte maalesef başaramadığı bir mevzudur. Bunun birçok sebebi bulunmaktadır. Sadece meydana getirilen araştırmalarda da görüldüğü suretiyle güne daha dinç süregelen insanların günün tüm zamanlarında fazlaca etken ve pozitif oldukları saptanmıştır. Günümüzün değişen koşullarına devamlı olarak uyum sağlamakta zorluklar çekilmekte ve birçok dış etkene maruz kalındığı için insanların büyük bir kısmı istemsizce güne başlamaktadır. İş yaşamı, günün koşuşturması, okul vs. derken insan mental olarakta fizyolojik olarakta yorgun düşmekte ve bu durum ruhsal bir soruna dönüşmektedir. Sadece bu ve buna benzer durumlardan kurtulmanın birden fazla yolu bulunmaktadır. Peki, bu yollar nedir?

Alarmı ertelemeyin

Alarmlar insanoğlunun istenilen zamanda uyanmasını sağlamaya yarayan birer materyallerdir. Sabahları bilhassa alarm çaldığında devamlı olarak erteleme tuşuna basılmamalıdır. Bu zaman içinde ruhsal bir mesele haline gelir ve güne daha negatif bir halde başlamanıza niçin olur. Bunun yerine alarm çaldığında derhal kalkmayı asla dikkatsizlik etmeyin. Zaman içinde beyin bunu kabullenecek ve vücudunuz artık alarm çalmadan ilkin kendiliğinden sizi uyandıracaktır. Bu sayede enerjiniz eskisine bakılırsa daha da artacak ve güne daha pozitif daha dinç başlamış olacaksınız.

Alarm mevzusunda kati netice için kesinlikle fakat kesinlikle alarmlar yatağın birazcık uzağında kurulmalıdır. Bu sayede alarm çaldığında kalkmak zorunda olacağınız için alarmı erteleme ihtimalinizi yok etmiş olacaksınız. Alarmlar güne adım atmak için oldukça mühim araçlardır. Başarı göstermiş olan, yaşamdan zevk alan ve pozitif kalabilen insanların neredeyse hepsi günün fazlaca erken saatlerinde kalkmakta ve güne erkenden başlamaktadırlar. Onun için erken kalkmak fazlaca önemlidir. Şu sebeple güne iyi mi başlarsak çoğunlukla o şekilde sürmektedir.

Müzik eşliğinde spor yapmak

Müzik eşliğinde erken saatlerde spor yapmak insanoğlunun psikolojisi üstünde inanılmaz etkilere haizdir. Hoşunuza giden müzikler ile günün erken saatlerinde biriken enerjinizi spor ile boşalma ettiğinizde günün daha pozitif geçmesini elde etmiş olmuş olursunuz. Dinç ve pozitif bigün için sevdiğiniz müzikleri dinlemek pozitif enerji verdiğinden müzik kesinlikle dinlenmelidir. Sabah erken saatlerde egzersizler yapmak hem ruhsal olarak hem de fizyolojik olarak pozitif bir enerji verdiğinden kesinlikle yapılmalıdır. Meydana getirilen egzersizler kan dolaşımını düzlemekte ve tüm gece süresince hareketsiz kalan vücudun esnemesi için fazlaca önemlidir. Yaşamın monotonluğundan ve tekdüzeliğinden kurtulmak için bu iki yöntem denenmeye kıymet.

Güne kahvaltı ile adım atmak

İyi bir sabah, iyi bir kahvaltıyla adım atar. Kahvaltı yapmadan güne süregelen insanoğlu ile güne kahvaltı yaparak süregelen insanoğlu içinde inanılmaz farklılıklar tespit edilmiştir. Kahvaltı günün en mühim öğünü olduğundan kesinlikle yapılması ve dikkatsizlik edilmemesi lazımdır. İyi bir kahvaltı tüm günün pozitif ve dinç olmasını sağlamaktadır. Kahvaltıda kahvenin de önemi fazlaca büyüktür. Kahve ile adım atmak vücuda enerji vermekte ve tüm gün dinç kalmasını sağlamaktadır.

Daha dinç ve pozitif bir günün formülü 3 kuralda saklıdır. Bu 3 kaide yapıldığı takdirde günün tüm yorgunluğu, sıkıntısı ve stresi kişiye sirayet etmeden günün devamlı pozitif olması sağlanmış olur. Erken kalkmak, müzik eşliğinde spor yapmak ve sağlam bir kahvaltı tüm günün kaderini belirlemektedir. Onun için bu üç kuraldan ödün verilmemelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir