İçindekiler

Güveç Yanında Ne Gider

PİLAV

MANTAR

KURU FASULYE

PATATES PÜRESİ

MERCİMEK ÇORBASI

Güveç Yanında Ne Gider

Türk mutfağının olmazsa olmaz lezzetleri içinde yer edinen ve aynı süre da yiyecekleri fazlaca leziz icra eden güveç yanında ne gider ? bugün bunu inceleyeceğiz. Güveç kabında meydana getirilen her yiyecek hakkaten fazlaca leziz oluyor ve düzgüsel tencereye oranla fazlaca tercih edilmektedir. Güveç yemeğinde daha fazlaca hem et yiyecekleri hem de sebze yiyecekleri yapılmaktadır. Bilhassa biliyorsunuz ki ki düzgüsel tencere de etler fazlaca geç pişiyor ve bu yüzden güveçte yapıldığı süre hem erkenden bitiyor hem de daha leziz oluyor. Peki , yapmış olduğumuz güveç’in yanına başka ne benzer biçimde yemekler yapabiliriz.

Güveç Yanında Ne Gider

PİLAV

Güveç yemeği yapıldığı süre yanına ilk tercih edilecek yiyecek heralde de pirinç pilavı oluyor. Eğer pirinç pilavı tercih etmeyecekseniz buna ek olarak bulgur pilavını da yemeğinizin yanına yapmış olup servise hazır hale getirebilirsiniz.

MANTAR

Günümüzde sık sık meydana getirilen ve hepimiz tarafınca da beğenilen yemeklerinden birisi de mantar yemeği yada mantar sotedir. Sizde yaptığınız güveç yemeğinin yanına ister mantarın yemeğini isterseniz de güvecini yapabilirsiniz.

Güveç Yanında Ne yapsam

KURU FASULYE

Türk mutfağında yeri değişik olan ve bilhassa baklagiller grubunda en fazlaca tercihi edilen kuru fasulye yemeği de güvecin yanına fazlaca yakışacak lezzetlerden birisidir.

PATATES PÜRESİ

Hem kalori hem de yağ yönünden hafifçe olan patates püresi güveç yemeğinin yanına gidebilecek enfes lezzetlerden birisidir. Eğer güvecin yanına ne yapsam diye düşünüyorsanız bence patates püresini tercih edebilirsiniz.

MERCİMEK ÇORBASI

Güveç yemeği bir ana yiyecek olduğundan dolayı yanına da başlangıç olarak çorba yapılması gerekiyor. Bu yüzden günümüzde de en fazlaca tercih edilen çorba mercimek çorbası olduğundan dolayı güvecin yanına da mercimek çorbasını tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir