İçindekiler

Hamsi Tava Yanında Ne Yenir ?

MARUL SALATASI

SARIMSAKLI ROKA SALATASI

SARIMSAKLI ISPANAK SALATASI

SOĞAN SALATASI

ŞALGAM SUYU

Hamsi Tava Yanında Ne Yenir ?

Balık mevsimi geldiği süre vatanımızda en fazlaca tüketilen ve en fazlaca sevilen balık türü hamsi oluyor. Bilhassa büyük ufak demeden hepimiz tarafınca evde olsun dışarı da olsun hamsi yenir. Hamsi de Omega-3 bakımından fazlaca varlıklı bir balık olduğundan sıhhat açısından da fazlaca yararları bulunmaktadır. Bilhassa ufak evlatların balık tüketmesi gerekmektedir. Balığın her türlüsü yenir fakat hamsi hakikaten fazlaca farklıdır. Hamsi balığından buğumala , tavası ve pilakisi yapılmaktadır. Sizler de hamsi tencere yaptıysanız ve yanına ne yapsam diye düşünüyorsanız o süre yazımızı okumaya devam edin.

Hamsi Tava Yanında Ne gider

MARUL SALATASI

Bir balık yapıldığı süre yanına kesinlikle salata türlerinden birisi yapılması gerekiyor. Bu yüzden hamsi tavanın yanına da gidebilecek lezzetler içinde marul salatası içeriyor.

SARIMSAKLI ROKA SALATASI

Değişik türde salata arayan ev bayanları var ise o süre sarımsaklı olarak meydana getirilen roka salatası bence hamsi tavanın yanına fazlaca yakışacaktır. Bilhassa yaptığınız salatanın üstüne zeytinyağı gezdirirseniz o süre salatanız daha leziz olacaktır.

Hamsi Tava Yanında Ne Yenir

SARIMSAKLI ISPANAK SALATASI

Bir öteki değişik salata türlerinden birisi de sarımsaklı olarak meydana getirilen ıspanak salatası oluyor. Buda aynı roka benzer biçimde fakat lezzetleri farklıdır. Yaptığınız salatanın üstüne hem zeytinyağı hem limon hem de sarımsak ilave ederek mükemmel salata ortaya çıkartabilirsiniz.

SOĞAN SALATASI

İlk olarak soğanlarınızı halkalı olacak şekilde dilimleyin ve hemen sonra balık tavasında kızartmaya başlayın. Sarımsakların ise dişlerini ayırıp soğanlarla birlikte tencerede kızartın. Son olarak domatesleri halka şeklinde dilimleyin ve onları da kızartın. Sonrasında sarımsaklarla birlikte tavaya hepsini alıp karıştırın. İşte fazlaca güzel bir salatamız oldu. Hamsi tencere ile birlikte afiyetle tüketebilirsiniz.

ŞALGAM SUYU

Acıyı fazlaca seviyorsanız o süre hamsi tencere yaptığınız süre soğuk içecek olarak şalgam suyu fazlaca iyi gidecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir