Bulaşık makinelerinde daha kapsamlı bir temizlik gerçekleştirmek için kullanılan bulaşık makineleri tabletleri son yılların en popüler temizlik ürünleri içinde içeriyor. Kolay kullanımı ve etkili temizliği ile tercih edilme oranı her geçen gün artan bulaşık makinesi tabletleri yalnızca bulaşık makinelerinde de kullanılmıyor. İçerisinde hem temizleyici hem de parlatıcı kimyasallar bulunan bulaşık makinesi tabletlerinin pek fazlaca değişik kullanım alanı bulunuyor. Bulaşık makinesi tabletlerini değişik alanlarda kullanarak bu kuvvetli temizlik ürününden en yüksek verimi alabilirsiniz.

Bulaşık makinesi tabletlerinin değişik kullanım alanları

Bulaşık makinesi tabletleri içerdikleri kuvvetli kimyasal bileşenler yardımıyla çatal ve bıçak şeklinde mutfak eşyalarının kirlerini tamamen temizleyerek parlaklık kazanmalarını sağlarlar.  Bu özelliği elde eden kuvvetli bileşenleri ile bulaşık makinesi tabletleri temizliğin değişik alanlarında da kullanışlı ürünler olarak bilinirler. Kimyasal içerikleri sebebi ile temizlik haricinde kullanımı olmasa da, bulaşık makinesi tabletleri birbirinden değişik pek fazlaca alanda etkili temizlik elde eden ürünlerdirler. Bulaşık makinesi tabletlerinin birçoğunu ilk kez duyacağınız değişik kullanım alanları şu şekilde karşımıza çıkıyor:

Klozet temizliği

Klozetler çoğu zaman beyaz renkte tercih edilir. Bu da öteki alanlara gore fazlaca daha kolay şekilde kir tutmasına niçin olmaktadır. Bie türlü yeteri kadar beyaz olmayan klozetleriniz var ise, bu beyazlığı sağlayacak olan temizliği bulaşık makinesi tabletleri ile gerçekleştirebilirsiniz. Bulaşık makinesi tabletlerini klozet temizliğinde kullanmak için ilk olarak bir kase sıcak su içine bir bulaşık makinesi tableti koyun ve karıştırın. Bulaşık makinesi tableti tamamen eridiği vakit ise bir fırça yardımı ile bu karışımı kullanarak klozetlerinizi temizleyebilirsiniz.

Çamaşır makinesi tamburu temizliği

Çamaşır makinelerimizin iç kısmında yer edinen tamburların temizliği devamlı olarak su ile temas etmesinden dolayı zaman içinde zorlaşabilir. Kireç tutmaya başlamış olan tamburları temizlemek için kireç sökücüleri kullanıp kıyafetlerinize zarar verme riskini almak istemiyorsanız, bu aşamada kullanabileceğiniz bir ürün bulunuyor. Bulaşık makinesi tabletleri ile çamaşır makinesi tamburu temizlemek oldukça kolay bir hale geliyor. Bu yöntemi kullanmak isteyenlerin ilk olarak bulaşık makinesi tabletini çamaşır makinesinin iç kısmına atması ve makineyi boş şekilde 10-15 dakika süresince sıcak su ayarında çalıştırması gerekiyor. Makine emek harcamayı durdurunca değişiklik sizi şaşırtacak.

Metalleri parlatır

Bulaşık makinesi tabletlerinin orta kısmında bilye şeklinde duran kısım parlatıcıdır. Bu parlatıcı yardımıyla çatal ve bıçak şeklinde metaller daha parlak bir görünüm kazanır. Sadece bulaşık makinesi tabletlerinin parlattığı tek metaller çatal ve bıçak değildir. Hem de öteki tüm metalleri de bulaşık makinesi tableti kullanarak temizlemek mümkündür. Daha ufak olan metalleri bulaşık makinesi tabletini sıcak su ile eriteceğiniz bir kabın içinde yıkayabilir ve daha büyük metal eşyalar için bulaşık makinesi tabletini suda çözdürüp bez yardımı ile parlatabilirsiniz.

Yanık tencere ve tavaları temizler

Altına tutmuş ve dip kısmı yanmış olan tencere ya da tavalarınız var ise, bu durumda en kolay temizliği sağlayacak olan ürünlerden biri bulaşık makinesi tableti olacaktır. İçerdiği yüksek kimyasal içerik ile kuvvetli bir temizlik ürünü ola bulaşık makinesi tabletlerini kullanarak yanmış tencere ve tavaları temizlemek için ik olarak yanmış olan tencerenin içine bir bulaşık makinesi tableti atın ve yanmış kısmın üzerini geçecek kadar su ekleyip altını yakın. Ortalama olarak 5 dakika bu şekilde kaynadıktan sonrasında suyu döküp tencere ve tavalarınızı bez yardımı ile temizleyebilirsiniz.

Çöp kokusunu engeller

Çöp kovalarının yaymış olduğu çöp suyu kokusunu engellemek istiyorsanız, bunun için de ideal ürün bulaşık makinesi tableti olacaktır. Bulaşık makinesi tableti kullanımı ile çöp suyu kokusu gidermek için ilk olarak çöp kovasını sıcak su ile doldurun ve 2 tane bulaşık makinesi tabletin kovanın içine atın. Hal böyle olunca 2 saat kadar bekledikten sonrasında suyu dökebilirsiniz. Kokudan yapıt kalmamış olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir