Bilhassa bayanlar tarafınca tüy alma işlemleri için en oldukça tercih edilen geçmişten bu güne kadar uzanan süre diliminde ağda olmuştur. Hem tüyleri incelten yapısı hem de pürüzsüz bir cilt için olmazsa olmaz olan ağdaların yanıklarına karşı dikkatli olmak gerekir. Bir taraftan en büyük kurtarıcımız olurken bir taraftan da birçok sıkıntıları bununla beraber sunan ağda yanıkları daha ileri seviyelere gitmesin diye önlemler almak gerekir.

Eğer yanıklar 1 ya da 2. dereceden oldularsa evde birçok yöntem ile kendimiz kurtulabiliriz. Fakat 3. derecede meydana gelen yanıklar olduysa anında doktora gitmek ve en kısa sürede ona bakılırsa bir tedavi tercih etmek gerekir. Aksi halde hem derinin zarar görmesine niçin olacak hem de kalıcı izleri bırakabilecektir. Bunların olmaması için ağda yaparken oldukça dikkatli olmalı, aksi bir durum meydana geldi de yanıklar oluştuysa da ona bakılırsa anında müdahale edilmelidir.

İzleyin: HER KIZIN BİLMESİ GEREKEN AĞDA HİLELERİ

https://www.youtube.com/watch?v=zDphaKnooAYVideo can’t be loaded because JavaScript is disabled: HER KIZIN BİLMESİ GEREKEN AĞDA HİLELERİ (https://www.youtube.com/watch?v=zDphaKnooAY)

Evde ağda yanıklarından kurtulabilirsiniz…

Evde ağda yanıklarından kurtulmak için yalnız birkaç işlem yapmak kafi olacaktır. Bunlar içinde en önemlisi ise güneşten uzak tutmak. Eğer illa o an dışarı çıkılması gerekiyorsa ve güneş yanıkların olduğu yere gelecek şekildeyse güneş kremi sürmeden kesinlik ile evden çıkılmamalıdır. Aksi halde yanıklar daha derin bir hal alabilir ve sorunların daha oldukça büyümesine niçin olabilir. Bu yazımızda sizler için evde ağda yanıklarından kurtulma yolları nedir onları aktaracağız.

Ağda yanığına iyi gelen yöntemler…

Ağda yanığına iyi gelen yöntemler içinde birçok değişik yöntem dikkatleri çekiyor.

 • Güneşten uzak kalınca.

Ağda yanıkları meydana geldiği süre güneşten uzak kalmak gerekir. Aksi halde yanıklar daha derin bir iz alır ve geçmesi uzun bir süre alır. Bu şekilde durumlara maruz kalmamak için güneşe çıkmak zorunda olunduğu anlarda bile güneş kremleri sürmeden evden çıkmamak gerekir.

 • Krem kullanmayı tercih edin.

Yanığa iyi gelen kremler arasından bir tanesinin tercih edilmesi ciltlerde meydana gelen sorunlardan kurtulmaya tesir edecektir. Bu anlarda uygun bir krem tercih edilmesi de oldukça önemlidir. Uygun olanları sizler için derledik:

 1. Silverdin Plus Krem
 2. Fito krem
 3. Madecassol krem
 4. Bepanthol krem
 5. Advantan krem
 6. Hametan krem
 7. Anestol pomad kremlerinden bir tanesi tercih edilebilir.

Video: Ağda Kızarıklığı Diye Bir Şey Var! | Baştan Sona Benimle Hazırlanın

https://www.youtube.com/watch?v=PnsIyFp5IaQVideo can’t be loaded because JavaScript is disabled: Ağda Kızarıklığı Diye Bir Şey Var! | Baştan Sona Benimle Hazırlanın (https://www.youtube.com/watch?v=PnsIyFp5IaQ)

Bitkisel yağlar

Yanık için bitkisel yağlar hem iz bırakma hem de kısa sürede iyileşme noktasında oldukça önemlidir. Yağların muntazam bir halde kullanımı kısa sürede tesirini gösterecektir.

 1. Zeytinyağı
 2. Pirinç kepeği yağı
 3. Limon yağı
 4. Lavanta yağı
 5. Leylak yağı Sandal ağacı yağı
 6. Nane yağı
 7. Acı badem yağı
 8. Hindistan cevizi yağı
 9. Isırgan tohumu yağı
 10. Kakao yağı
 11. Defne yağı
 12. Shea yağı
 13. Mango yağı
 14. Kantaron yağı türlerinden bir tanesini tercih etmek gerekir.

Naturel sabunlar

Yanık için en iyi gelen ürünlerden bir tanesi de organik sabunlardır. Bu sabunlar ciltler üstünde meydana gelen yanıkların bakterilerini öldürmek ve daha kısa sürede iyileştirme gösterebilmesi için tercih edilmelidir. Bu sabun türleri;

 1. Isırgan otu sabunu
 2. Lavanta sabunu
 3. Limon sabunu
 4. Aloe vera sabunu arasından bir tanesi tercih edilebilir. Birçok değişik yönü ile yanıklardan kısa sürede kurtulmak mümkün olacak.

Bu yöntemler ile hala düzelmiyor ise en kısa sürede doktorlardan yardım almak ve buna bakılırsa bir yöntem seyretmek doğru olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir