Kilo problemi yaşayan kişiler, devamlı olarak sağlıklı ve süratli tek tek halde iyi mi kilo verilebileceğini araştırmaktadır. Sağlıklı ve süratli bir halde kilo verebilmek için uygulamanız ihtiyaç duyulan bazı yöntemler mevcut. Bu şekilleri doğru bir halde uygulayabilirseniz, oldukça kolay bir halde kilo verebileceksiniz. Bu yazımızda sizlere, sağlıklı ve süratli bir briçimde kilo verdirecek mükemmel yöntemlerden bahsedelim.(*5*)

Fazla kilolardan iyi mi kurtulunur?

(*5*)

Fazla kilolardan kurtulmak için uygulayabileceğiniz birçok değişik yöntem bulunuyor. Bu yöntemler yardımıyla kolaylıkla fazla kilolardan kurtulabilir ve istediğiniz fit görünüme kavuşabilirsiniz. Fazla kilolardan kurtulabilmek için uygulayabileceğiniz bazı yöntemler var. Bu şekilleri doğru bir halde ve tertipli bir halde uyulayabilirseniz, bir haftada bile istediğiniz kilolara ulaşabilirsiniz. Gelin hep beraber fazla kilolarınızdan iyi mi kolay bir halde kurtulabileceğinizi inceleyelim.(*5*)

Kucak kucak su için

(*5*)

Fazla kiloların en büyük sebebi, vücutta yer edinen ödemler olabilir. Ödem, vücutta kafi oranda su olmadığından ortaya çıkan bir durumdur. Vücudumuz, ödem halinde sular biriktiri ve bu sular da vücutta şişkinliğe niçin olur. Bu ödemlerin ortadan kaldırmak için ise vücuda kafi oranda su girmesi gerekiyor. Bu şekilde vücuttaki ödemlerden kurtulabilirsiniz. Ek olarak ise bolca oranda su içmek, vücudun metabolizmasını hızlandıracaktır. Hızalanan metabolizma yardımıyla de oldukça daha süratli bir halde yağ yakabileceksiniz. Hızlı bir halde yağ yakmak da kişinin fazla kilolarından kurtulmak için oldukça mühim bir detaydır.(*5*)

Geç saatlerde yiyecek yemeyin

(*5*)

Fazla kilosu olan nerede ise her şahıs, geceleri geç saatlerde yiyecek yiyen insanlardır. Fazla kilonun oluşmasının sebebi de geceleri geç saatlerde yiyecek yemekten geçiyor. Bildiğiniz benzer biçimde metabolizmamız, gün içinde oldukça daha süratli çalışır. Sadece metabolizma, akşam saatlerinden itibaren yavaşlamaya adım atar. Gün içinde süratli bir halde çalışan metabolizma yardımıyla yediğiniz yemeklerin kalorisini oldukça rahat bir halde yakabiliyorsunuz. Fakat geceleri geç saatlerde yediğiniz yiyecekleri, o denli da kolay bir halde yakamıyorsunuz. Metabolizmamız, gün içinde olduğu benzer biçimde geceleri de yediğimiz yiyecekleri yakamıyor. Bundan dolayı geceleri metabolizmamız oldukça yavaş bir hale geliyor.Bu kadar yavaş çalışan bir metabolizmanın olduğu dönemde de yiyecek yiyecek, yenilen yemeklerin kalorisinin neredeyse hiçbirinin yakılmadığı anlamına geliyor. Kısaca geceleri yiyecek yiyecek, tamamen kilo alımına sebep oluyor.(*5*)

Hayatınızdaki hareketi artırın

(*5*)

Gelişen dünya ile brilikte artık insanoğlu, işlerini bile evlerinden yapar oldu. Bu yüzden de insanların hayatlarıdaki hareket nerdeyse sıfıra inmiş vaziyette. Hareketin bu kadar azca olması da bizlerin kilo almasına uygun bir hale sokuyor. Dünyadaki hareketi çoğaltmak için yapılabilecek birçok değişik şey var. Bunlardan bir tanesi ise yürüyüş yapmak. eğer sabah yürüyüşü meydana getirecek bir şansınız yoksa, toplu taşıma araçlarını kullanmamaya çalışın. Yakın mesafeli yerlerde herhangi bir taşıt kullanmayın. Bunun yerine yürümeyi tercih edin. Aynı şekilde toplu taşıma kullanmayı. gerektirecek mesafelerde de bundan önceki durakta inin ve gideceğiniz yere yürüyün. Bu şekilde hayatınızdaki hareketi artırabilmeniz mümkün.(*5*)

Asla aç kalmayın

(*5*)

Kilo vermek isteyenler, çoğu zaman kendilerini aç bırakmaktadır. Sadece bu oldukça yanlış bir hamle olacaktır. Bundan dolayı aç kaldığınız esnada vücudun metabolizmasını dengesizleştirmiş oluyorsunuz. Bunlar ile birlikte aç kalmak, vücudun metabolizmasını da yavaşlatıyor. yavaşlayan metabolizma da kilo vermeyi oldukça daha güç bir hale getiriyor. Bu yüzden de aç kalmak yerine lif bakımından yüksek ve kalori bakımından düşük olan gıdaları tüketmeniz gerekiyor Bu sayede hem daha azca yiyecek yiyecek hem de aç kalmayacaksınız. Zayıflama esnasında şu besinlere ağırlık verebilirsiniz:(*5*)

  • Bezelye, nohut, kuru fasulye
  • Kuruyemişler ve tohumlar
  • Arpa, çavdar, yulaf
  • Brokoli, mısır, karnabahar, havuç
  • Elma, narenciye türü meyveler

Şekeri hayatınızdan çıkartın

(*5*)

Şeker, kilo alımındaki en büyük etmenlerden biri olabilir. Bundan dolayı şekerli gıdaların kalorisi devasa yükseklikte oluyor ve vücut bu kaloriyi yakamadığı için de yağ olarak birikiyor. Ek olarak şekerli besin tüketmek, kan şekerinin de yükselmesine niçin oluyor. Eğer kilo vermek istiyorsanız, hayatınızdan şekeri çıkartmanız gerekiyor. Bunun için de çay ve kahvedeki şekeri kaldırarak başlayabilirsiniz. Bu şekilde gün içinde almış olduğunuz şekerin büyük bir kısmını ortadan kaldırmış olacaksınız.(*5*)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir