Hotmail hesapları bugün e-mail ve skype için kullanılmaktadır. Skype tarafınca satın alına Messenger dan dolayı Hotmail ile ortaklaşa hareket ettiğini görüyoruz. Hesaplarınızı kolay şekilde birleştirebilirsiniz. Yeni bir skype hesabı açmak zor geliyorsa o süre Hotmail hesabınızı açarak kullanabilirsiniz. Hotmail hesabı açarken sizden isteyeceği özelliklerden birisi posta kodu olacaktır. Posta kodunu almak için sorgulamasını yapmanız gereklidir. Türkiye’nin belirli bir posta kodu olmadığından dolayı her ilçenin ve mahallenin posta kodları vardır. Birbirlerinden ayrılarak gönderilecek evrak, dosya, belge mahallenize kadar ulaşmasını sağlar.

PTT tarafınca hizmet verilen sistemlerden birisi posta kodu sorgulamasıdır. PTT posta kodunu buraya tıklayarak sorgulamasını yapabilirsiniz.

İl, ilçe ve mahalle seçerek belirli posta koduna ulaşabilirsiniz. Hotmail hesabınızda istenilen posta kodunu buradan yazabilirsiniz. Kati olarak doğru yazmanıza gerek olmadığı benzer biçimde rasgele yazılabilir bir alandır. Mesela İstanbul’un posta kodu 34000 genel olarak gösterilir ihtiyacınız olmayacaktır.

İllerin plaka kodlarına nazaran ayarlanabilir kocaeli 41000, istanbul 34000, ankara 06000, Adana 01000 nazaran değişim gösterir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir