İmplantasyon Nedir?

Anne adayları bebeğin yerleşmesi esnasında oluşan kan sebebiyle korka biliyorlar. Hatta bu aşamada implantasyon nedir diye doktorlara da başvuruyorlar. Bu mevzuda da bazı anne adayları kanama oluştuğu sırada düşük yaptıklarını düşünerek büyük bir korkuya kapılıyorlar. Fakat bu kanamanın olması son aşama organik bir oluşumdur. Anne adaylarında implantasyon durumu ile oldukca sık bir şekilde karşılaşılabiliyor. Bu durumda anne adayları zaman kaybetmeden doktorlarına başvurmalılar. Bu sayede hem detaylı data edinirler. Hem de kaygı yaşamamaya başlarlar.

Yerleşme Kanaması Ağrılı Olur Mu?

Anne adayları implantasyon periyodu yaşamaktan korkar. Hatta bu sürecin oldukça ağrılı geçtiğini de düşünebilirler. Fakat bu endişeleri duymaya asla gerek kalmamıştır. Zira pek oldukca hanım için implantasyon periyodu hafifçe bir ağrı ile geçer. Hafifçe ağrılar ile beraber bu süreç atlatılabilmektedir. Bununla beraber hanımefendilerin regl döneminde çektikleri ağrılar oldukca daha fazladır. Bu yüzden bu yerleşme sürecindeki ağrılar daha hafifçe bir ağrıya niçin olur. Anne adaylarındaki yerleşme döneminde hafifçe ağrılar ve kramplar meydana gelebilir. Fakat bu süreçteki ağrılar artar ise kesinlikle doktora görünmek gerekir.

İmplantasyon Periyodunun Regl Sürecinden Farkı Nedir?

Hanımlarda yaşanmış olan regl kanaması daha canlı ve kırmızı bir renkte oluyor. Regl kanaması miktarı da her hanımdan her hanıma değişim gösteriyor. Fakat anne adaylarındaki implantasyon döneminde pembeye yakın bir renkte kanama olur. Açık renkli bir kanama olan bu implantasyon döneminde dikkat etmek gerekir.

Bunun yanı sıra regl kanaması 5 gün ya da 10 gün içinde sürebilir. Bu regl periyodunun süresi de kişiden kişiye değişmiş olur. Fakat implantasyon süreci en fazla 3 saat sürmektedir. Bunun yanı sıra regl kanaması her ay tertipli bir halde görülür. Bununla beraber regl kanaması akışkandır. İmplantasyon ise daha koyu kıvamlı ve belli bir akıntı halindedir.

Yerleşme Kanaması Sonucu Vücuttaki Değişimler Nedir?

Anne adaylarında meydana gelen yerleşme kanamasının arkasından vücutta da bazı değişimler yaşanabiliyor. Bu her anne adayında değişik da olabiliyor. Bir çok süre ağrısız bir halde görülen yerleşme kanaması giderek azalabilir. Bu kanama ağrılı ve ya sancılı bir sürece dönüşmüş ise kesinlikle bir doktora gidilmesi gerekir. Üzerine görme kısaca yerleşme kanamasının arkasından iştahsızlık ve bitkinlik görülebilmektedir. Bunun yanı sıra hafifçe düzeyli kramp ve sancılar da oluşabilmektedir. Bununla beraber anne adaylarının sık sık idrara çıkma isteği oluşmaktadır. Bununla beraber de kabızlık görülebilmektedir.

Yerleşme Kanamasının Anne Adaylarına Ruhsal Yansıması Nasıldır?

Yerleşme kanaması oluştuğu sırada anne adaylarının ruh halinde farklılıklar, sinir ve asabiyet de ortaya çıkabilmektedir. Bu kanama periyodunun de tesiri ile beraber vücutta ani ısı artışı ve inişi de yaşanabilmektedir.

Bununla beraber anne adayları devamlı bitkinlik hali de hissedebilirler. Yerleşme kanaması yaşayan anne adaylarının ciltlerinde yağlanma ve sivilceler görülmektedir. Bu durum anne adaylarını endişeye sürükleyebilmektedir. Vücutlarında yaşanmış olan bu durum da tedirgin edebilmektedir. Fakat bu mevzuda anne adaylarının sakin bir halde olması gerekmektedir.

Yerleşme Kanaması Ne Süre Olur?

Hamileliğin ilk haftalarında fizyolojik ve ruhsal değişimler görülmektedir. Bu zamanda yerleşme kanamalarının oluşması da son aşama doğaldır. Bebeğin hamilelik kesesine yerleşme ve boyutunun değişmesine gore hafifçe ve açık renkli kanamalar da görülebilmektedir.

Hamileliğin ortalarına doğru ilerleyen süreçte çoğunlukla plasenta sorunları da ortaya çıkar. Buna bağlı olarak kanamalar oluşabilmektedir. Bu kanamalar gerilim yükselmesi şeklinde durumlar da yaratabilmektedir. Bununla beraber anne adaylarının yaşamış olduğu kanamalar daha oldukca doğuma yakın süreçte de görülebiliyor.

Yerleşme Kanaması İle İlgili Merak Edilenler

Yerleşme kanaması hormonları tetikleyerek hamilelik döneminde görülmektedir. Görülmediği süre düzgüsel aylık döngüdeki rahim duvarlarında dökülmeler görülebilmektedir. Hamile kalmak isteyenler için bu tane kanaması olur. Ek olarak yerleşme kanaması gerçekleştikten sonrasında ise plasenta ve embriyonun gelişimi ile fetüs de rahimde yer edinmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir