31 Temmuz 2021’de süregelen sıkıntılı EFL Kupası rekabetinin finalistleri nihayet belli oldu. Liverpool ve Chelsea finalde birbirleriyle karşılaşmaya hak kazanmıştır. Peki EFL Cup finali ne süre, nerede oynanacak? Final maçı Türkiye’de hangi kanaldan yayınlanacak? İşte detaylar.

Liverpool, finale şu takımları eleyerek terfi etti: Norwich City, Preston North End, Leicester City, Arsenal.

Chelsea, finale şu takımları eleyerek terfi etti: Aston Villa, Southampton, Brentford, Tottenham Hotspur.

Final maçı ne süre?

Chelsea, 27 Şubat 2022’de yapılacak finalde Liverpool ile karşı karşıya gelecek. 2021 EFL Cup Finali Nisan’da oynandığından, EFL Cup finali 2020 EFL Cup Finalinde olduğu benzer biçimde Şubat ayına geri dönüyor. İngiltere’deki COVID-19 kısıtlamaları sebebiyle izleyiciler katılabilir. Karşı karşıya gelme Londra’nın Brent ilçesindeki Wembley Stadyumu’nda oynanacak. Kazanan ekip, lig sıralamasında 2022–23 UEFA Şampiyonlar Ligi yada 2022–23 UEFA Avrupa Ligi’ne katılma hakkı kazanmadıkça, 2022–23 UEFA Avrupa Konuşma Ligi’ne katılmaya hak kazanacaktır.

Hangi kanalda?

EPL gösterim hakları S Sport’un elinde bulunuyor. Sadece EFL Cup, kısaca İngiltere Kupası’nın gösterim haklarının herhangi bir kuruma ilişik olmadığı biliniyor. Final maçı için hususi bir gösterim hakkı satın alımı gerçekleştirilebilir. Final müsabakasını S Sport ekranlarında izleyebiliriz.

İngiltere Lig Kupası 2021-22 sezonu hakkında

2021–22 EFL Cup, EFL Cup’ın tarihteki (sponsorluk nedenleriyle Carabao Kupası olarak da bilinir) 62. sezonudur. Rekabet, Premier Lig ve İngiltere Futbol Ligi’ne katılan tüm kulüplere açıktır. Yarışmanın galibi, 2022-23 UEFA Avrupa Konuşma Ligi play-off turuna katılmaya hak kazanır.

Rekabet 31 Temmuz 2021’de başladı ve final, 27 Şubat 2022’de Wembley Stadyumu’nda Chelsea ile Liverpool içinde oynanacak.

Manchester City, önceki dört sezonun kazananıydı, sadece bu sürem dördüncü turda West Ham United tarafınca saf dışı bırakıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir