Etiketlediğiniz kişileri yine hesabınız üstünden iptal edebilirsiniz. Size iyi mi yapacağınızı öğreneteceğiz.

Feysbuk’ta yaptığımız şeklinde fotoğrafları etiketleyerek kimin kim bulunduğunu çevremizdekilere tanıtabiliyorduk. Artık fotoğraf etiketleme sistemi Instagram üstünde de yapılarak fotoğraflara biçim verilebiliyor. Kişilerin arkadaşları artık fotoğraflarda yanlarında olan kişileri tanımak amaçlı etiketleme sistemini açmıştır. Etiketleme yapılarak merak edilenler ve tanınmasına destek olunmuştur.

Instagram etiketleme yaptıysanız bunların iptal edilmesi sorun olmaktadır. Resimler üstünde etiketlenme yapıldıysanız eğer o süre “fotoğraf etiketleme onay butonu kapalı olması gerekmektedir” buna dikkat ederek başkalarının sizi etiketlemesi iptal olmuş olacaktır. Eğer hesabınız kapalı durumda ise etiketlenme iptal edilecektir.

Başkalarının sizi etiketlemesine izin vermeyin. Tanımadığınız insanoğlu tarafınca size erişebilirler bunun için otomatik etiketlemeyi kabul etmeyi kapatarak sizin etiketlenmenizi iptal etmiş olacaksınız. Sizi tanımak için bir oldukça insan bu sistemi kullamaktadır. Bilhassa fotoğraf paylaşım ağı olan Instagram da çoğunlukla resimler üstünde yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir