Süratli şekilde gelişen İnstagram’a katılan yeni kişiler amaçları haricinde kullanmaya başlamış olabilirler. Bunların tespit edilmesi sonucunda İnstagram topluluk kuralları ihlal eden durumlarda yakınma ederek kişinin hesabının kapatılmasını sağlayabilirsiniz. Düzmece hesap, uygunsuz içerik, spam, açık resimler, ırkçılık benzer biçimde durumlarda şikayetlerinizi dile getirebilirsiniz. Kullanıcılar hesapları yetkililere yakınma ederek işlemlerin yapılmasını sağlayabilir. Bu durumda denetim ederek ihlal var ise yetkili kişiler tarafınca hesaplar kapatılacaktır.

Topluluk kuralları net şekilde olduğu benzer biçimde sizin haklarınıza saygısızlık yapılırsa etkilenirsiniz.

Şikayet edilen hesaplar için yetkililer tarafınca 24 saat içinde dönüş sağlanmaktadır. Kaide ihlali bulunmuş olduğu süre hesaplar kapatılmaktadır.

Adınıza ve kuruluşunuz hakkında oluşturulan düzmece hesapları yakınma etmek istiyorsanız buraya tıklayınız. Buradan şikayetinizi dile getirmeniz durumunda yetkililer tarafınca incelenerek neticelenecektir.

Burada yansılamak edilen şahıs benim’i işaretleyiniz. Burada biçim görmüş olacaksınız kendiniz ile ilgili data sunacaksınız. Burada kimliğinizi forma eklemeniz incelemeler için destek olarak en kısa sürede size dönüş sağlanabilir. Fotoğraf eklerken dikkat ediniz doğru şekilde bilgiler sunmalısınız. Tıkladıktan sonrasında karşınıza aşağıdaki benzer biçimde bir biçim çıkacaktır. Burada detayları doğru şekilde göndermeniz önemlidir, kafi data sunulmaması durumunda hesaplarınız kapatılır. Unutmamanız ihtiyaç duyulan kimliğinizi göndermek olacaktır bu olmadığı takdirde hesabınızın onaylanması mümkün olmayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir