Instagram, toplumsal medyada parasız bir halde fotoğraf ve video paylaşabileceğiniz platformdur. İstediğiniz içerikte gönderileri paylaşıp bulunduğunuz konumu etiketleyebilirsiniz. Anlık durumunuzu hikayede paylaşabilir ve onların paylaşmış olduğu hikayeyi seyredebilirsiniz. Bununla birlikte instagram üstünden arkadaşlarınız ile mesajlaşabilir, arayabilir ya da görüntülü de konuşabilirsiniz. Instagram da canlı gösterim açmakta mümkün. Canlı gösterim nedir? Canlı gösterim Instagram’ın bir öteki özelliğidir. Bu özellik yardımıyla anlık takipçilerinize ulaşabilirsiniz. Canlı gösterim yardımıyla onlarla söyleşi edebilirsiniz. Ya da sual yanıt etkinlikleri yapabilirsiniz. Bununla birlikte sizle birlikte arkadaşınızda canlı gösterim açabilir. Onu canlı yayınınıza ekleyebilirsiniz. Böylece birlikte canlı gösterim yapmanız mümkün olacaktır.

Instagram ayarlar (Adım 1)
Instagram yardım (Adım 2)

Instagram Niçin Dondurulur?

Bu sual sıkça sorulan sorularımızdan birisidir. Çoğu zaman insanoğlu bu platform üstünde oldukca fazla süre harcayabiliyor. Bu da dünyadaki öteki aktivitelerini yapmayı engelliyor. Toplumsal medya bağımlısı haline dönüşüyorlar. Bundan kurtulmak içinse bu yola başvuruyorlar. Ya da imtihan senesine giren bir talebe olabiliyor. Dikkat dağınıklığını engellemek için kısa süreliğine hesabını dondurabiliyor. İşi bittikten sonrasında ise hesaplarını geri açıyorlar. Tam tersine instagram üstünden ders çalışan talebe de oldukca fazla. Ders videoları ya da postları izliyorlar. Kendi emek harcama planlarını paylaşıyorlar. Böylece birbirlerini daha çok motive edebiliyorlar. Bununla birlikte kısa süreliğine yalnız kalmak isteyebiliyoruz. Bu şekilde zamanlarda kimsenin bizlere ulaşmasını istemiyoruz. Bu yüzden de hesabını donduran oldukca fazla insan bulunmakta.

Instagram hesabı geçici olarak kapama (Adım 3)

Instagram Hesabımı Dondurduktan Sonrasında Yine Açabilir Miyim?

Evet, heralde de hesabınızı yine aktifleştirmeniz mümkün. Hesabınızı yine açabilirsiniz. Bunun için fazladan bir şey yapmanıza gerek yok. Düzgüsel Instagram’a girdiğiniz şeklinde girin. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin. Hesabınız otomatikman tekrardan aktifleşecektir. Eskisi şeklinde hesabınızı kullanabilirsiniz. Hesabınızı dondurduktan sonrasında sayfanızdan bir şeyler eksilip silinmez. Son olarak nasıl bıraktıysanız aynen o şekilde devam eder. Bu mevzuda endişelenmenize gerek bulunmamaktadır.

Instagram hesabı geçici olarak kapama (Adım 4)

Instagram Hesabımı Nasıl Dondurabilirim?

Günümüzde en oldukca sorulan sorulardan biri Instagram hesap dondurma nasıl yapılır? sorusudur.

Gelin Instagramı nasıl donduracağınızı adım adım anlatalım;

 1. Instagram’a mobil ya da bir tarayıcı üstünden giriş yapınız.
 2. Sağ üst kısımdaki simgeye dokunun.
 3. Profil düzenleme seçeneğine tıklayınız.
 4. Ekranda aşağıya ininiz.
 5. Sağ altta bulunmakta olan hesabımı geçici olarak kapata tıklayınız.
 6. Önünüze hesabını niçin kapatıyorsun? seçeneği çıkacak.
 7. İstediğiniz sebebi seçiniz.
 8. Ondan sonra ise tekrardan şifrenizi girmenizi isteyecekler.
 9. Şifrenizi tekrardan giriniz.
 10. Hesabı geçici olarak kapat seçeneğine tıklayınız.

Instagram hesabı geçici olarak kapama (Adım 5)

Istediğiniz zaman hesabınızı tekrardan aktifleştirmeniz heralde de mümkündür.

Instagram hesabı geçici olarak kapama (Adım 6)

Seyredin: Instagram Uygulamasında Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

https://www.youtube.com/watch?v=uiZuByVc-E4Video can’t be loaded because JavaScript is disabled: Instagram Uygulamasında Hesap Dondurma Nasıl Yapılır ? (https://www.youtube.com/watch?v=uiZuByVc-E4)

HESAP DONDURMA İKİNCİ ANLATIM:
Instagram hesabınızı dondurmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Instagram uygulamasını açın ve hesabınızı açın.
 2. Profilinizi açmak için profil resminizi yada kullanıcı adınızı tıklatın.
 3. Profilinizin altında yer edinen “Ayarlar” düğmesine tıklayın.
 4. Ayarlar ekranında, “Hesabımı Dondur” seçeneğini bulun ve ona tıklayın.
 5. Dondurma seçeneklerini gösteren bir ekran açılacaktır. Bu ekranda, “Hesabımı Dondur” düğmesine tıklayın ve onay vermek için istenen detayları doldurun.
 6. Dondurma işlemini tamamladıktan sonrasında, Instagram hesabınız artık öteki kullanıcılar tarafınca görüntülenemeyecektir ve bir tek sizin tarafınızdan açılabilir hale gelecektir.

Not: Dondurma işlemi geri alınamaz. Eğer hesabınızı yine açmak isterseniz, Instagram tarafınca gönderilen bir doğrulama e-postası alacaksınız. Bu e-posta üstünden hesabınızı yine açabilirsiniz.

Instagram Reels Nedir?

Son güncelleme ile yaşamımıza giren müzikli kısa videolardır. İnsanlar genel anlamda çektikleri videoları arkaya müzik ilave ederek paylaşmaya başladı. Ya da çektiğiniz resimleri istediğiniz sıra ile ekleyip video haline getirebilirsiniz. Bilhassa şu anki zamanlarda reels gönderilerden ve hikayelerden daha oldukca dikkat çekiyor. İnsanlar saatlerce reels videoları seyredip zaman geçiriyor. Reels her yaşa hitap etmektedir. Satmak istediğiniz bir ürünü reels aracılığı ile tanıtabilirsiniz. Ya da hayatınızda paylaşmak istediğiniz anları birleştirerek reels yapabilirsiniz. Reels’ler artık insanlara daha çok keyif veriyor. Sevdiğiniz bir şahıs hakkında editleri de reels üstünden yapabilirsiniz. Çocuğunuzun küçüklükten büyüklüğe doğru olan anılarını da birleştirip paylaşabilirsiniz. Reels videolarınızın arkasına müzik koymanız koşul değildir. Kendi sesinizle çektiğiniz videoları da paylaşabilirsiniz. Fakat günümüzde müzik koymak daha oldukca tercih ediliyor. Böylece yeni çıkan şarkılarda daha acele tanıtılıyor. Ve daha çok kesime kolayca ulaşıyor.

Instagram Niçin Bu Kadar Popülerleşti?

İnsanlar çoğu zaman fanı (hayranı) olduğu insanların hayatlarını merak ediyor. Bu platformda onlara ulaşmak için en kolay yöntem haline geldi. Hayranı olduğu kişilerin paylaştıkları postlardan ya da hikayelerden onlar hakkında anlık haber alabiliyorlar. Ya da instagram üstünden onlara ileti atarak onlarla kontakt halinde olabiliyorlar. Bu da instagramın son zamanlarda popülerleşme sebeplerinden bir tanesi. Öteki sebeplerinden biri ise merak. Herhangi bir yakınımız bizlerden uzak bir yere gidebiliyor. Ya da taşınabiliyor. Instagram yardımıyla ona olan erişimimiz kolaylaşıyor. Onun hakkında daha kolay informasyon edinebiliyoruz. Bununla birlikte instagram yardımıyla görmediğimiz bölgeleri de görebiliyoruz. Böylece o bölgeler yardımıyla daha oldukca düşünce sahibi olabiliyoruz. Genel kültürümüzün gelişmesinde de etkin rol oynuyor. İmkanı olmayan ve oralara gidemeyecek olan kişiler bu sayede görebiliyor. Ek olarak gündemdeki haberleri de instagram üstünden okuyabiliyoruz. Belli başlı magazin sayfaları bulunmaktadır. Bunlar instagram üstünden yeni haberleri paylaşıyorlar ve bizde erişebiliyoruz. İndirim haberlerini bile instagram üstünden almak mümkün.

Instagram

Instagram da Yaş Sınırı Var Mı?

Evet, Instagram’da yaş sınırı bulunmaktadır. Eğer 13 yaşından küçükseniz Instagram’ı kullanmaya yaşınız yetmiyor mesajı görürsünüz. Netice olarak da hesabınız kaldırılır. Eğer yaşınız 13 yaşından büyük iseniz bu problem olmayacaktır. Instagram’ ı istediğiniz şeklinde kullanabilirsiniz. O yüzden yaşınızı girerken dikkat ediniz. Ya da ailenizin nezarete altında onların hesabını kullanabilirsiniz.

Instagram Hangi Yaş Grubuna Hitap Ediyor?

Bilhassa son dönemlerde instagram her yaş grubuna hitap etmeye başladı. Yaşlısından gencine hepimiz instagram uygulamasını indiriyor. Çocuklar için eğitici videolar, gençler için magazin videoları, yaşlılar için yiyecek tarifi videoları mevcut. Bu videolar da yaşam kolaylaştırıcı ya da zaman geçirmek için etkili. Bu yüzden her yaş grubundan insan bu platformu kullanmakta.

Instagram’da Alış-Veriş Yapılıyor Mu?

Evet. Instagram da artık alış veriş yapmakta mümkün. Hatta bir çok ev hanımı bu uygulama üstünden para kazanmaya başladı. Yaptıkları örgüler ile giyim çanta yapanlar hatta oyuncak bile yapanlar var. Takı toka ya da mücevher satanlar var. Yeni nesil kırtasiye ürünleri satanlar. Yurt dışından bile eşya alabilmeniz mümkün. Yeni bir marka kurabilirsiniz. Bu markanın ürünlerini de Instagram’dan tanıtabilirsiniz. Takip edeni bolca olan kişiler ile belli bir miktar ile anlaşabilirsiniz. Böylece ürününüz kısa bir süre içinde tanınacaktır. Ya da Instagram’ın reklam hususi durumunu kullanabilirsiniz. Onda belli saatlerde belli oranda instagram sizin yerinize reklam yapmış olacaktır. Instagram üstünden hem de spor malzemeleri de pazarlayabilirsiniz.

Instagram da Nasıl Satış Yaparım?

 1. Ilk olarak ne satmak istediğinize karar verin.
 2. Rakiplerinizi çözümleme edin.
 3. Hedef kitlenizi belirleyin ve tanıyın.
 4. İşletme hesabı açınız.
 5. Güvenilir ödeme yöntemini kullanınız.
 6. Profilinze uygun bir profil resmi ve logo oluşturunuz.
 7. Profilinize kontakt bilgilerinizi girin.
 8. Sayfanızın ve hem de ürünlerinizin reklamlarını yapınız.
 9. Etkisinde bırakan postlar, reels videoları ve hikayeler paylaşınız.
 10. Hashtag(#) kullanımını doğru bir halde yapmayı unutmayınız.

Niçin Instagram Üstünden Satış Yapmayı Tercih Etmeliyim?

Yukarıdaki yazımızda da dediğimiz şeklinde son zamanlarda instagram popülerleşti. Artık bu platform tüm yaş gruplarına hitap etmekte. Bu kadar fazla kullanıcının olduğu bir platformda ulaşacağınız şahıs sayısı daha çok olur. Bu da sizin daha kısa sürede daha oldukca satış yapmanıza olanak sağlar. Hem siz zamandan kazanmış olmuş olursunuz. Hem de kısa sürede daha çok para kazanırsınız.

Instagram

Instagram Üstünden Ne Tür Paylaşımlar Yapabilirim?

Instagram üstünden istediğiniz mevzu hakkında istediğiniz kadar paylaşım yapabilirsiniz. Eğer eğitimle ilgileniyorsanız eğitici videolar çekebilirsiniz. Ya da canlı gösterim açabilirsiniz. Canlı gösterim üstünden insanlara ders anlatabilirsiniz. Öykü paylaşarak anket yapabilirsiniz. Bu anketler yardımıyla insanların hangi mevzuları merak ettiğini öğrenirsiniz. O mevzular üstünden daha çok paylaşım yapabilirsiniz. Böylece etkileşiminiz de artacaktır. Yukarıda da bahsettiğim şeklinde satış yapabilirsiniz. Bu satışlar hakkında paylaşımlar yapabilirsiniz.Ya da kendi günlük yaşantınız hakkında paylaşımlar yapabilirsiniz. İzlediğiniz dizi ya da filmler hakkında editler yapabilirsiniz. Fanı olduğunuz kişiler hakkında onları mutlu edecek paylaşımlar yapabilirsiniz. Onları destekleyecek şeyler paylaşıp etiketleyebilirsiniz. Böylece onlarında sizi fark etmeleri kolaylaşır. Instagram üstünden paylaşım yapabileceğiniz milyonlarca başlık var. Bu platformu nasıl kullanmak istediğiniz tamamen size kalmış. İsterseniz hiçbir paylaşım da yapmayabilirsiniz. Yalnız meydana getirilen paylaşımları da seyredebilirsiniz. Dediğimiz şeklinde nasıl kullanmak istediğiniz tamamen sizin elinizde.

Instagram’da DM Ne Demek?

Instagram platformunda dm kutusu bulunmaktadır. Bu kısım sizin insanlarla söyleşi edebileceğiniz yerdir. Attığınız ya da size gelen mesajlar burada gözükür. Eğer size talep atan şahıs ekli değilse ileti isteği olarak gözükür. Kabul et ya da red et butonları bulunmakta. İstediğinizi kullanarak ne yapmak istediğinize karar verebilirsiniz. Eğer ileti atan kişinin mesajından rahatsız olduysanız engelleyebilirsiniz. Kişinin profiline girerek onu kolayca engelleyebilirsiniz. Ya da hesabını yakınma edebilirsiniz. Instagram o hesabı değerlendirme altına alacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir