Birçok kişinin yaşamış olduğu sorunlardan birisi de İnstagram Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir ? sorusu oluyor. Bunu yapmak istiyorsanız ilk olarak İnstagram hesabınıza giriş yapın ve arkasından sağ üst köşede yer edinen hesap simgesine girip ” Profili Düzenle ‘‘ tıklayın. Girmiş olduğunuz alan da hem ad hem de kullanıcı kısmı bulunmaktadır. O kısmın yanında bulunan alana dokunup değişimler yapabilirsiniz.

Instagram Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir

Feysbuk hesabında da kullanıcı değişikliği yapılmaktadır fakat Feysbuk yalnız 1 kere izin verirken , İnstagram tam tersi olarak herhangi bir halde engelleme vermiyor. Kısaca devamlı olarak isim değişikliği yapabilirsiniz.

İçindekiler

Android Instagram Kullanıcı Adı Değişiklik yapma

Instagram Kullanıcı Adı Değişiklik yapma Linki

Instagram Kullanıcı Adı Niçin Alamıyorum ? Yardım

Android Instagram Kullanıcı Adı Değişiklik yapma

İnstagram da bir işlem yapacağınız vakit bunu kesinlikle telefondan yapmanız gerekmektedir. Zira internet adresinden birçok şeyi maalesef yapamıyoruz. Kısaca Pc üstünden giriş yaptığınız vakit fotoğraf yada video paylaşımı yapamıyorsunuz yalnız mobil üstünden yapıyorsunuz.

Paylaşım yapmak istiyorsanız İOS ya da Android cihazınızdan İnstagram hesabınıza girip yapınız. Aynı şekilde kullanıcı adınızı da değişiklik yapmak istiyorsanız PC üstünden değil de Mobil üstünden bunu yapabilirsiniz. Android üstünden kullanıcı adı değişiklik yapmak istiyorsanız aşağıda ki adımları uygulayın ;

  • İlk ilkin İnstagram uygulamasını açalım ve sol tarafta bulunan Profil kısmına tıklayalım.
  • Profil alanında Profil Düzenle alanına giriş yapın.
  • Profil düzenleme yerine geldiğiniz vakit bu yer de Name, Username ve Bio bu alanları görmüş olacaksınız. Name olan yere kendi adınızı , Username olan kısma kullanıcı adınız ve bio olan yere de profil bilgilerinizi girmeniz gerekiyor.
  • Bu ekrandan Username olan kısmı değiştirdiğiniz vakit kullanıcı adınızı değiştirmiş olmuş olursunuz ki daha ilkin alınmış bir kullanıcı adı var ise onu koyamazsınız.

Kullanıcı adı değişiklik yapma neredeyse Android’de nede olsa aynı şekilde İOS’ta da aynısı olmaktadır. Bu yüzden yukarıda verdiğimiz detayları İOS’ta da yapabilirsiniz.

Instagram Kullanıcı Adı Değişiklik yapma Linki

İnstagram üstünden bir değişim yapacağınız vakit Pc üstünden değil de bunu mobilinizden yapmanız gerekiyor. Hesap silme , hesap dondurma şeklinde bağlantılar iyi mi var ise aynı şekilde instagram üstünden meydana getirilen kullanıcı adı değiştirebilmek için de bir bağlantı bulunmaktadır.

Aşağıda vereceğimiz bağlantıya tıklayın ;

https://www.instagram.com/accounts/edit/

Ondan sonra kullanıcı adınız ile şifrenizi girin. Giriş yaptığınız vakit profil düzenleme alanına girin ve bu yer de Kullanıcı adı alanı var yeni kullanıcı adınızı yazıp en altta Gönder butonuna tıklayın.

Instagram Kullanıcı Adı Niçin Alamıyorum ? Yardım

Eğer İnstagram da kullanıcı adı değişiklik yapmak istiyorsanız ve hata ile karşılaşıyorsanız o vakit mobil uygulamanızın güncel olmamasından dolayı kaynaklanabilir ya da daha ilkin girmiş olduğunuz kullanıcı adı başkası tarafınca kullanılıyor olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir