Günümüzün en oldukca kullanılan ve en popüler olan toplumsal medya platformlarından kabul edilen Instagram, her geçen gün eklediği özellikler ile kullananların dikkatini çekmeyi başarıyor. Instagram uygulamasında tanınmış ve doğrulanmış hesaplar mavi tik alıyor. Peki mavi tik nedir, nasıl alınır? İşte yanıtlar:

Mavi Tik Nedir?

Instagram uygulamasını kullanan kişilerin uygulamada doğrulanması ve o kişinin tanınan meşhur biri bulunduğunun bilinmesi mavi tik ile gerçekleşiyor. Mavi tik işareti için bazı adımların geçilmesi gerekiyor. Instagram doğrulaması, hesabınızın tanınmış bir kişinin hesabı bulunduğunu yada küresel bir markanın gerçek varlığı bulunduğunu kanıtlar.

Instagram Mavi Tik Alma

İnstagram uygulamasında lüzumlu olan aşamaları geçtikten sonrasında hesabınızın doğrulanması ile beraber kullanıcı adınızın yanında mavi bir onay işareti görürsünüz. Ünlülerden influecerlara, büyük markalardan kurumsal şirketlere kadar birçok kullanıcı Instagram uygulamasında mavi tike haizdir. Bu rozet kullananların gerçek ve güvenilir bulunduğunu gösterir. Instagram doğrulaması için hepimiz başvuruda bulunabilir. Fakat her insana mavi tik verilmez.

Hesap Onaylatma Şartları Nedir?

Instagram’ da bir rozete doğrusu mavi tik işaretine haiz olmak istiyorsanız bazı şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Bu şartlar şunlardır:

  • Otantik: Uygulama üstünde açtığınız hesap ile gerçek bir şahıs, marka yada kayıtlı bir işletme olduğunuzu kanıtlamanız gerekiyor.
  • Benzersiz: Şahıs yada işletme başına yalnız bir hesabın doğrulaması yapılabilir.
  • Halka Açık: Instagram hesabınızın her insana açık olması gerekir. Hususi hesaplar hesap Onaylatma sürecinden geçemezler. Hesap Onaylatma işleminden ilkin siz de ne olursa olsun hesabınızı her insana açık yapın.
  • Tamamlanmamış Informasyon Olmasın: Yaşam öyküsü kısmında bulunan bilgiler eksiksiz olmalıdır. Bunun haricinde profilinizde ne olursa olsun resminiz bulunmalı ve minimum bir gönderi paylaşmış olmalısınız.
  • Dikkate Kıymet: Instagram uygulamasında kişilerin yada markaların iyi biliniyor olması ve oldukca arananlar sıralamasında olması önemlidir. Kısaca siz şahıs yada marka olarak insanoğlu tarafınca oldukca aranan bir isim iseniz Instagram sizi dikkate kıymet olarak görüyor.

Bu şartları yerine getirenler Instagram uygulaması tarafınca mavi tik alabilir.

Mavi Tik Alma İpuçları Nedir?

İnstagram doğrulamasına destek olacak hiçbir hack yada numara yoktur. Sadece bazı şeyler şansınızı artırmaya destek olacaktır. Bu adımlar şunlardır:

  • Örneksiz olun. Örneksiz olmak takipçi sayınızı artıracaktır.
  • Yayınlayacağınız şeyleri doğru zamanlarda yayınlayın. Hashtag’leri kullanmayı ihmal etmeyin.
  • Öteki toplumsal medya platformlarında ki takipçilerimizden yararlanın. Daha geniş kitlelere ulaşın.
  • Öteki toplumsal medya platformlarında yer edinen ekibinizi Instagram’a yönlendirin.

Bu ipuçları daha tanınır olmanızı ve hesabınızı doğrulamanıza destek olacaktır.

Video: ÜNLÜ OLMADAN Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır?

https://www.youtube.com/watch?v=N_ixBQmDNsQVideo can’t be loaded because JavaScript is disabled: ÜNLÜ OLMADAN İnstagram Mavi Tik Nasıl Alınır ? (https://www.youtube.com/watch?v=N_ixBQmDNsQ)

Mavi Tik İçin Müracaat Yapmak

Mavi tik başvurusu için öncelikle Instagram profilinize gidin ve profil kısmında bulunan üç çizgi simgesine tıklayın. Sonrasında ayarlar butonuna tıklayın. Karşınıza gelen kısımdan hesap- doğrulama iste’ ye tıklayın. Bilgilerinizi doldurun.

Burada yasal adınızı yada malum adınız var ise o adı, sektörünüzü vermeniz gerekecektir. Ek olarak kimlik fotokopinizi de sisteme yüklemeniz gerekecektir. İşlemleri tamamladıktan sonrasında gönder butonuna tıklamanız kafi olacaktır. İşte müracaat yapmak bu kadar kolay.

Müracaat Neticeleri

Mavi tik için müracaat sonuçlarınız için Instagram size yedi gün içinde dönüş yapmış olacaktır. Müracaat sonucunun nasıl bulunduğunu bildirimler sekmesinde görebilirsiniz. Başarısız olmanız durumda 30 gün sonrasında yeniden müracaat yapma hakkınız vardır.

Mavi Tik’e Haiz Olmanın Avantajları

Instagram’ da doğrulanmak size birçok pozitif yanları da bununla beraber getirecektir. Doğrulanmak her şeyden ilkin bir itimat oluşturur. Marka bilinirliği oluşturur ve mavi tik’ e haiz kişiler hikâyelerinde bağlantılar paylaşabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir