Instagram tavsiye edilen gönderiler iyi mi kapatılır? Günümüz itibariyle Instagram kullanıcı sayısı bakımından oldukça iddialı bir konumda yer edinen bir platformdur.

İnstagram Önerilen Gönderiler Nasıl Kapatılır

Dolayısıyla bu platformda yer alanlara yönelik fazlaca sayıda değişik işlem de devreye girmektedir. Instagram kullananların aramalarına bakılırsa kişiselleştirilebilen bir algoritmaya haizdir. Dolayısıyla Instagram kullanıcıları çoğunlukla tavsiye edilen gönderilerle karşılaşmaktadır.

Instagram daima kullanıcı odaklı bir halde gelişim gösterme hedefinde olan bir platform olarak karşımıza çıkmaktadır. Esasında bu durum tamamıyla sizin Instagram platformunda zaman geçirirken yaptığınız aramalarla ilgilidir.

Kısaca yaptığınız aramalara bakılırsa Instagram size gönderi önermektedir. Elbet ki günümüz itibariyle Instagram önerilerin gönderileri kapatabilmek mümkündür. Peki, Instagram tavsiye edilen gönderiler iyi mi kapatılır? İşte detaylar!

İçindekiler

Instagram Önerilen Gönderileri Kapatma İşlemi

Instagram Önerilen Gönderileri Kapatma İşlemi

Esasında Instagram önerilerin gönderilerin kapatılması işlemi oldukça pratiktir. Bunun için sizin sayfanıza düşen gönderi önerisini reddetmelisiniz. Kısaca sayfanıza bir gönderi düşmüş olduğu vakit gönderinin sağ üst köşesine baktığınız vakit X işareti görmüş olacaksınız. Öncelikli olarak buradaki X işaretine basarak gönderiyi reddedebilirsiniz.

Siz X işaretini tıklandığınız vakit karşınıza yeni bir ekran çıkacaktır.  Bu ekranda size tavsiye edilen gönderinin 30 günlük süreyle gizlenip gizlenmediği sorulmaktadır. Siz Instagram tavsiye edilen gönderiyi gizle sekmesini işaretlediğiniz vakit 30 günlük süre süresince bu biçim gönderileri engellemiş olmuş olursunuz. Tüm bu bilgiler ışığında Instagram tavsiye edilen gönderilerin kapatılması işleminin son aşama ergonomik bir halde tamamlanabildiğini rahatça ifade etmek mümkün olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir