Ev, iş yaşamının her yerinde web en temel ihtiyacımız olarak görülüyor. İnternet bağlantısına haiz olduğumuz halde yeterince verimli kullanamamaktan şikayetçiyiz. Yavaş ve zayıf web paketlerinden dolayı canımız sıkılır, ister istemez sinirlenerek strese gireriz. İnternetinizin hızını arttırmak için çalışan aygıtın performansında da iyileştirme yapılmalıdır.

Virüs ve zararı dokunan yazılımlardan temizleme
Bilgisayarınıza çeşitli program ve web sitelerinden bulaşacak fena yazılımları temizlemeniz gerekecektir. Bilgisayarınız temizlendiği takdirde internetiniz rahatlayarak performansında artış görülür. Antivirüs programınızı çalıştırın, yoksa ücretsiz bir şekilde tecrübe etme sürümlerinden bir tanesini yükleyin. Antivirüs programı için nod 32 önermekteyiz 1 aylık tecrübe etme süreci bulunmaktadır.

Tarayıcınızın ön belleğini paklayın
İnternette gezindikçe tarayıcınız önbelleğine verileri kaydeder. Belirli süre aralıklarıyla temizlemek bilgisayarınızın daha iyi çalışmasına destek sağlar. Belirli aralıklarla temizlemeniz yavaşlığın çözümü olur. Temizlemek için CTRL + SHİFT + DEL tuşlarına beraber basın açılacak sayfadaki tüm butonları işaretleyin.

İnternet tarayıcınızı güncelleyin
Tarayıcınız size her alanda hizmet verir. İnterneti daha rahat şekilde kullanmak ve yararlanmak için lüzumlu olmaktadır. her birini teker teker tecrübe etmek yerine mevcut tarayıcınızın ayarlarından lüzumlu güncelleme kontrollerini yapınız.

Bilgisayarınızın temizliğinizi yapın
Bilgisayarınız yavaş çalışıyorsa eğer durağan(durgun) diskinizin lüzumlu temizliğinizi yapınız. Performansını etkileyeceğinden dolayı diskin temizleneceğini öğrenin ve lüzumlu temizliğinizi gerçekleştirin.

Tertipli aralıklarla bilgisayarınızı dinlendirin
Bilgisayarınızın dinlenmesi önemlidir, tertipli aralıklarla temizliğinizi yaparak bilgisayarınızla ilgili lüzumlu işlemleri yapmanız mümkündür. Bilgisayarınızın dinlenmesi içindeki parçacıklarında dinlenmesini sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir