Girmiş olduğunuz bazı siteler de fazlaca yoğun reklamlar var ise ve bunlardan sıkıldıysanız o vakit reklam engelleyici programlar yardımıyla bu durumdan tamamen kurtulabilirsiniz. Hakikaten web sitelerinde aradığımızı bulmak yerine karşımıza çıkan birden fazla reklam ister istemez canımızı sıkabiliyor. Fakat merak etmeyin bunların bir kısmını şimdi vereceğimiz bazı uygulamalar yardımıyla engelleyebileceksiniz. İsterseniz devam edelim….

İnternet Sitelerine Reklam Engelleme Nasıl Yapılır

İçindekiler

Reklam Engelleme Nasıl Yapılır?

Reklam Engelleme Öncesinde Bilinmesi Gerekenler

Reklam Engelleme Nasıl Yapılır?

İster masaüstü isterseniz de laptop kullanan asla fark etmez reklam engelleme fazlaca kolay olacak. Eğer tarayıcı olarak yalnız Brave yada Opera kullanıyorsanız o vakit reklamların önüne büyük ölçü de geçebileceğinin altını çizebiliriz. Bu sebeple bu tarayıcıların içerisin de reklam engelleyiciler bulunmaktadır.

Fakat Opera tarayıcısına baktığımız vakit içerisin de reklam engelleyicisinin parasız bulunduğunu belirtmek isteriz. Fakat Brave tarayıcısın da bu durum ne yazık ki o şekilde değil. Reklam engelleyicisini kullanmak için her ay belli bir miktar da ücret ödemeniz gerekmektedir.

Eğer Chrome ya da Firefox kullanıyorsanız o vakit ek eklentiler kullanarak bunun önüne geçebilirsiniz doğal olarak. Burada ihtiyacımız olacak Adblock ya da Adblock plus‘tır. Bu eklentileri kullandığınız vakit bırakın web sitelerini feysbuk’ta karşınıza çıkacak reklamları bile engellemektedir.

Android cihazınız var ise onda da reklam engellemek istiyorsanız o vakit şu adımları uygulayın ;

İlk olarak Chrome tarayıcısına girin ve sağ üst köşede yer edinen 3 nokta yerine dokunun. Arkasından Ayarlar kısmı ve Site ayarlarını seçin. Burada Pop’up seçeneğine tıklayarak reklam engellemesini etken hale getirebilirsiniz. Bu şekilde reklamlardan kurtulmuş olacaksınız.

Reklam Engelleme Öncesinde Bilinmesi Gerekenler

Reklam engelleyici kullandığınız için Internet sayfasında yer edinen reklamlar kapanır ve sizin karşınıza ter temiz bir sayfa gelir. Fakat size şunu söylemek isteriz ki ufak ya da orta çaplı olan siteler de bu işlemi yapmayın. Bu sebeple internet sayfaları reklamlar üstünden kazanç elde ettiklerinden eğer bu şekilde yapmış olursanız herhangi bir halde kazanç sağlayamazlar. Bunun için büyük çapta olan web sitelerinde yada Youtube benzer biçimde büyük platformlar da bunu uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir