Son birkaç gündür internetinizde mesele mu var. İnternet sağlayıcınızı aramıştınız, bilgisayarınıza ve modeminizi tekrardan başlatıyorsunuz fakat düzelmiyor mu? Hepimizin gözünde olup fakat asla birimizin görmediği bir nokta var. Günlerce bekledikten sonrasında niçin internetim yavaş demenize asla gerek yok. Bunu sebebi daha evvelde yaptığımız ayarlar olacaktır. Merak ettiğiniz ayar ise DNS ayarlarınız olacaktır. Yasaklı sitelere giriş için kullanılan DNS adreslerinde mesele olunca sizin internetiniz de bağlantı problemi gösterecektir. Son zamanlar aynı şekilde herhangi bir internet sayfasına girmeye çalışınca “sunucu görüntülenemedi” hatası almakla birlikte bir tek benim başıma gelmediğini öğrendim. Arkadaşlarda aynı sebeplerden dolayı mesele yaşamış fakat anında müdahale ederek web problemlerine çözüm getirmiştir.

Çoğumuz bir oldukça web sitesine ulaşmak için kullandığımız DNS sunucuları hatalı olabiliyor. Sorunları bununla beraber getirdiğinden dolayı sizi etkileyecek unsurlardandır.

Yapmanız ihtiyaç duyulan bilgisayarınızın ağ bağlantıları kısmına girip, sağ tıklayarak özellikler dedikten sonrasında DNS ayarları kısmında mevcud DNS’leri siliniz sonrasında bağlanmayı yeniden deneyiniz. İnternetinizin eskiden olduğu benzer biçimde süratli bir internete ulaşacaksınız. Yasaklı sitelere girmeniz bir süreliğine iptal olacak fakat internetiniz eski hızına kavuşmuş olacaktır.

İnternetinizde halen bir yavaşlama söz mevzusuyla altyapı kaynaklı sorunlardan kaynaklanıyordur. İnternet hizmeti veren firmanın alan kişi hizmetlerini arayarak internetinizin yavaşladığını, kopma problemi olan kişilerinde kopma yaşadıklarını belirtmeleri durumunda lüzumlu emekler yapılarak düzenlemeler sağlanabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir