İnternet kullanıcılarının genel anlamda video izleyen kişilerin izledikleri videoların kaydolup olmadığını merak etmeleri işe adım atmıştır. Ufak sitelerden en büyük sitelere kadar videolar web üstünde paylaşılması durumunda ister istemez gün içinde maç golleri, diziler, şarkılar, klipler şeklinde videolar izlenmektedir. İnternet kullanıcıları sınırsız kota yardımıyla videolarını direkt takip etmektedir. Sevdiğiniz videoları izlediniz fakat daha sonradan yeniden seyretmek istiyorsanız tarayıcınıza kaydedilecektir. Kullandığınız web tarayıcısı şuan internette dolaşmanıza olanak elde eden program olmaktadır. İzlediğiniz videonun yeniden izlenmesi için tarayıcılarınızda izleyeceğiniz yolu takip ederek ulaşmanız mümkün olmaktadır.

Firefox’ta:

C:Documents and Settingskullanıcı adıLocal SettingsApplication DataMozillaFirefoxProfilesyz7kgs3g(bu isim herkeste değişik olur).defaultCache

Opera’da:

C:Documents and Settingskullanıcı adıLocal SettingsApplication DataOperaOperacache

Chrome’da:

C:Documents and Settingskullanıcı adıLocal SettingsApplication DataGoogleChromeUser DataDefaultCache

İnternet Explorer’da:

C:Documents and Settingskullanıcı adıLocal SettingsTemporary Web Files

Klasörleri açarak ayrıntılarına kadar ulaştıktan sonra uzantılarını değiştirerek .flv olarak kaydetmeniz durumunda yeniden izlemeniz mümkün olmaktadır. Silinmeyen tarayıcı dosyalarında çoğu zaman videoların örnekleri bulunarak yeniden izlemenize örnek sağlamaktadır. kendi uzantıları ile kaydedilerek bir yere kaydettikten sonrasında bulmanız lüzumlu olmaktadır. Bu sayede eskiden seyredilen videolarınıza kavuşmuş olarak yeniden izlemeniz mümkündür.

Evinizde web kesildiği zamanlar canınız sıkılmaması adına bu videoları bularak izlemeniz mümkün olacaktır. Zamanını can sıkıntısı ile geçirmek istemeyenler için oldukça faydalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir