İphone kullanıcılarının genel olarak en oldukça merak etmiş olduğu konulardan birisi de şebeke üstünden görüntülü olarak konuşma yapılıp yada yapılmadığına dair bilgiler oluyor. Fakat İphone telefonlarında şebeke üstünden herhangi bir halde görüntülü konuşma özelliği yoktur. Doğal olarak görüntülü konuşma yapabilmenin birkaç tane yolu bulunmaktadır.

İphone Şebeke Üzerinden Programsız Görüntülü Konuşma

Eğer arayacağınız şahıs de Apple aletine sahipse o vakit Wi-Fi üstünden görüşme sağlayabilirsiniz. Bunun yapılabilmesi için de Face Time uygulaması yapılmıştır.

Not : Karşı tarafın eğer işletim sistemi İOS değil de Androidse o vakit Face Time maalesef çalışmaz. Bu yüzden her iki telefonun da ne olursa olsun İOS işletim sistemi olması gerekiyor. Öte taraftan Skype , Tango ve Viber benzer biçimde uygulamaları da tercih edebilirsiniz.

İçindekiler

Şebeke Üzerinden Görüntülü Konuşma Yapılabilen Telefonlar

Şebeke Üzerinden Görüntülü Konuşma Yapılabilen Telefonlar

Yeni nesil olan cep telefonlarının çoğun da şebeke üstünden görüntülü konuşma benzer biçimde bir özellik maalesef yoktur. Bunun sebebine bakacak olursak dostlar ; şundan dolayı web üstünden görüntülü konuşma imkanı elde eden programların bu şekilde geliştirilmesinden dolayıdır.

İnternet aslına bakarsanız günümüz de oldukça fazla kullanılmaktadır ve bilhassa en oldukça kullanılan programların başlangıcında Skype gelmektedir. Birçok şirket şebeke yerine değişik değişik programlar tercih ediyor fakat Hem Samsung hem de General Mobile şebeke üstünden görüşme sağlamaktadır. Eğer telefonunuz Samgung yada General Mobile ise karşı tarafınca bu şekildeyse şebeke üstünden rahatça görüntülü konuşma yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir