Apple iPhone için gizli saklı bilinen özellikleri için izahat yayınladı. Gösterilen açıklamada artık iPhone kullanıcıları bilinmeyen özellikleri bu sayede öğrenmiş oldu. Kamerasından yazılıma kadar birçok markayı geride bırakan iPhoneları kullanmak kimi zaman yeni kullanıcıları zorlayabilir. Fazlaca fazla bilinmeyen özelliği olan iPhone, kullanıcıları için yeni teknolojiler üretmeye devam ediyor. Yazılımı devamlı güncellenen telefonların birçoğu bu yüzden yeni gelebilecek özelliklerden kimi zaman haberdar olamıyoruz. Yeni özelliklerini bilmediğimiz telefonumuzun kullanımı bu yüzden kimi zaman bizi zorlayabilir. iPhone yazılımına neredeyse devamlı güncelleme getiren bir telefon, özelliklerini her geçen gün geliştiren iPhone’un az bilinen özelliklerinden bazılarını sıraladık.

Hesapladığınız sayıları daha süratli silebilirsiniz

Telefonumuzda hesaplama yapmak için telefonlarımızı kullanmaya başladıktan sonrasında artık yanımızda taşıdığımız hesap makinesinin daha işlevsel olması için  güncellemeler kimi zaman hesap makinesine de gelebiliyor. iPhone son olarak ‘c’ tuşuna basmadan parmak uçlarını sağa sola kaydırmalı bir halde sayıları silinebilecek özellik yapmış oldu.

Bildiri yazmak daha oldukca kolaylaştı

Öteki bir özellik ise ileti kısmına gelen yeni özellik. Bu özellikler iphone kullanıcıları ileti yazarken mesajlarını sabitleyebilirler. Bildiri yazmaya başlandığı süre sabitleme seçeneğine dokunulduğu süre ileti durağan(durgun) kalır.

Ana ekranınızı toparlama zamanı

Telefonun ana ekranının da bulunan widgetlarını beraber tutmak için herhangi boş bir alana basılı tutulduğu noktada aynı boyutta başka bir widget’ın üstüne sürükleyebilirsiniz Böylelikle klasör oluşturmuş olmuş olursunuz.

Uygulamalar içinde kaybolmayın

Uygulamalar arasına fotoğraf yüklemek istediğiniz noktada fotoğrafa basılı tutun. Bu aşamada bir titreşim hissi alacaksınız bu hisle parmağınızı başka bir uygulama kısmına sürükleyebilir, isterseniz başka bir fotoğrafta seçebilirsiniz. Fotoğrafları uygulamalar içinde kaydırarak başka bir uygulamaya koyabilirsiniz.

Klavyenizi hızlandırabilirsiniz

Klavyenizde birden oldukca sözcük oluşturmak istediğinizde ilk olarak ayarlar kısmından genel özelliklere geçin, klavye ayarlarına gelin ve orada bulunan metin değişimini  seçin ekranın üst kısmındaki (+) kısmına basarak kısayollar ekleyebilirsiniz.

Kilit ekranınız asla bu kadar rahat açılmadı

Telefonunuzu açmak istediğinizde kilidi açmadan kameradan kilit ekranına gelip ekranı sola kaydırdığınız noktada telefonunuz açılacaktır.

Yazılı belgeleri kolaylıkla tarayabilirsiniz

iPhonenun kullanışlı bir başka özelliği ise belge tarama işlemi. Bu işlem yardımıyla telefonunuzda her belgeyi taratabilirsiniz. Bunun için yapmanız ihtiyaç duyulan şey  notlar uygulamasına eklemek için notta bulunan kamera düğmesi vasıtasıyla belgeleri tara özelliği kısmına dokunduktan sonrasında belgeyi tarayabilirsiniz.

Çekilmiş yazılardan istediğini kopyala

Apple’ın en oldukca konuşulan hususi durumunun başlangıcında kamera uygulaması kullanılarak meydana getirilen resimdeki yazıları kopyalama işlemi. Burada bilinmesi ihtiyaç duyulan bir ipucu var o da ayarlar bölümünden genel kısımdan dil ve bölge adımlarını yaptıktan sonrasında yazılı metinlerinizi etken olarak canlı olarak kaydedebilirsiniz.

Fotoğrafınıza derhal erişin

Fotoğraflarımız bizim için oldukca kıymetli. Yeni teknolojiyle artık her anımızı çektiğimiz hayatımızın eğer olmazsa olmaz parçasıdır fotoğraflar. Tek bir tanesini silmeye kıyamadığımız fotoğraflarımızın  kaybolmaması için bilhassa yüksek byte içerikli telefonlar alırız. Çekilen fotoğrafların bir sıkıntısı ortaya çıkıyor. Çektiğimiz fotoğraflara baktığımı süre ilk fotoğrafa gelmek için  iPhone  yeni bir özellik geliştirdi bu özelliği yardımıyla albüm yaptığımız fotoğraflarda ilk fotoğrafa atlamak için ekranın en üzerine dokunmak kafi

Aramalar artık daha süratli

Ana ekran üstünden arama yapmak istediniz fakat bulmakta zorlandınız. Bunun için daha süratli bulmak için ekranınızın ortasına dokunup aşağıya kaydırdığınızda istediğiniz aramayı gerçekleştirebilirsiniz. Öteki özellik ise telefonun arka tarafında dokunduğunuz noktada ekran görüntüsü alabilirsiniz. iPhone hakkında verilen ipuçlarını takip edin ve telefonunuzu daha rahat kullanmaya başlayabilir, Güncellemeleri takip ettiğiniz takdirde telefonunuzun kullanımını daha rahat bir halde sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir