İş Bankası kredi kartı takip kredi kartı başvurusunda bulunan derhal hepimiz için mühim bir mevzu olarak ele alınmaktadır. Kredi kartı kullanımı mecburi durumların yanında günümüzde en fazlaca tercih edilen ödeme şekillerinden biri olduğundan de kredi başvurusunda bulunan kişilerin mecburi finans varlıklarından biri olarak ele alınmaktadır. Bundan dolayı kredi kartı müracaat süreçleri ile birlikte kart müracaat sürecinden sonrasında takip ve teslim süreçleri de mühim adımlardır.

Kişilerin başvurduğu kredi kartlarının takip işlemleri için öncelikli olarak müracaat meydana getirilen bankanın satın alan temsilcisi ile sonrasında ise bankanın anlaştığı kurye firmasıyla iletişime geçilmesi gerekir. Bu aşamada ise kart başvurusunda bulunan kişinin, banka ve kurye şirketi ile iletişime geçebileceği değişik yöntemler bulunmaktadır. İş Bankası kredi kartı takip nereden ve iyi mi yapılır bunu öğrenelim.

İş Bankası Kart Takip

Yalnızca İş Bankası özelinde değil, tüm bankaların kart müracaat süreçleri ile birlikte kart teslim aşamaları benzerlik göstermektedir. Ilkin kart başvurusunun web bankacılığı, mobil bankacılık, banka şubesi ya da telefon bankacılığı üstünden yapılması gereklidir. Devamında ise müracaat, kayıt altına alınır ve değerlendirme süreci adım atar. Kredi notu ve satın alan profili banka tarafınca uygun bulunursa kart onayı verilir ve kart basım aşamasına geçilir.

Basım işlemlerinden sonraki adımda ise kart, ilgili kurye firmasına teslim edilir ve taşıma süreci adım atar. Bu adımda kartın sorumluluğu ilgili kurye firmasına ilişik olmaktadır. Dolayısı ile kart müracaat ister hesap kartı ister kredi kartı olsun bu durum fark etmez. İş Bankası kredi kartı takip adımları ile birlikte İş Bankası kart takip aynı takip ve teslim süreçlerinden oluşmaktadır. Dolayısı ile başvurusunu yaptığınız kartın durumunu ve teslim aşamalarını öğrenmek için aynı yolları izlemeniz gereklidir.

Her banka, kart teslim sürecinde belirli bir kurye şirketi ile iş yapmaktadır. İş Bankası bu durumda Kuryenet ile iş yapmaktadır. İş Bankası kredi kartı takip adım ve işlemleri için ise Kuryenet ile iletişime geçebilir ya da banka yazışma kanallarından takip ve teslim süreçlerini öğrenebilirsiniz. Bu aşamada meydana gelen adımlar ise güvenlik ve hız açısından dikkatle düşünülmektedir.

Ilkin kartın basım işlemlerinden sonrasında tarafınıza SMS, mobil bankacılık ya da satın alan hizmetlerinden bildirim gelir. Sonrasında kartınızın teslimatının hangi şirket tarafınca yapılacağı bilgisi iletilir. Bu aşamada İş Bankası kredi kartı takip işlemleri için satın alan hizmetleri ile iletişime geçerek ya da mobil bankacılık adımlarını kullanarak kuryenin yazışma numarası, kargo takip numarası şeklinde detaylı detayları talep edebilirsiniz.

İş Bankası Müracaat Takip

İş Bankası ile çalışmaya karar verdiğinizde, tarafınıza bazı finansal varlıklar tanımlanır. Bu varlıklar içinde bankamatik kartı ya da hesap kartı ile kredi kartı bulunur. Bahse mevzu olan bu kartlar ile hesaplarınızı yönetebilir, harcama yapabilir ve de ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ek olarak talep ettiğiniz İş Bankası kredi kartı ile gerçekleştirebileceğiniz bazı ek özellikler de bulunmaktadır. Bu özellikler içinde;

 • Kredi kartı geçen mal ve hizmet harcamaları,
 • Vadesiz TL ya da döviz hesabı açma,
 • Vadeli işlemler,
 • Havale ya da EFT işlemleri,
 • Kart borcu ya da ek borç ödeme,
 • Satmaca ödemesi,
 • Vergi, harç ödemeleri,
 • Trafik ceza ödeme,
 • Bağış ödemesi,
 • SGK prim ödemesi,
 • Karttan başka karta ödeme,
 • Karttan hesaba para ödeme,
 • Nakit ön ödeme,
 • Taksitli nakit ön ödeme,
 • Dijital bankacılık işlemleri,
 • Ortak ATM kullanımı,
 • Döviz, altın, hisse alım satım işlemleri bulunur.

Yukarıda sunulan tüm bu işlemler İş Bankası’na hususi olarak kart sahibi tarafınca yapılabilmektedir. Bundan dolayı de İş Bankası müracaat takip aşamaları ile işlemleri, müracaat icra eden şahıs için önemlidir. Şundan dolayı müracaat sürecine bağlı olarak yapılmak istenen finansal işlemler değişim gösterebilmektedir. Ek olarak tüm bu işlemlerin güvenli bir halde yapılabilmesi için de kartın, müracaat sahibine yetişmesi gereklidir.

İş Bankası Kredi Kartı Kurye Takip

İş Bankası üstünden talep ettiğiniz kredi kartınız ya da hesap kartınız, banka tarafınca onaylandı ve basım işlemleri tamamlandı. Basım işleminden sonrasında ise ilgili kurye şirketi temsilcisine teslim edildi. Ondan sonra tarafınıza banka tarafınca bilgilendirme işlemi yapılmış oldu. Tüm bu adımlardan sonrasında ise sıra kartın teslim edilmiş olduğu kurye takip aşamasına gelindi. İş Bankası kredi kartı kurye takip adımları için izlenecek yöntemlerden birisi kargo takip numarasının öğrenilmesidir. Bunun için İş Bankası satın alan hizmetlerini arayarak, kartınızın takip numarası ile kurye numarasını öğrenebilirsiniz.

Kargo takip numarasını öğrendikten sonrasında Kuryenet resmi internet sayfasına giriş yaparak kargo takip araması kısmından, takip numaranızı girerek takip işlemlerine bakabilir ve detaylı adımları da görebilirsiniz. İş Bankası kredi kartı takip adımlarını hem Kuryenet internet adresinden kargo takip numarası ile sorgulayarak hem de Kuryenet’in satın alan hizmetlerini arayarak da takip işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede her iki yöntemle takip işlemlerini gerçekleştirebilir ve kartınızın teslim aşamaları hakkında da data sahibi olabilirsiniz.

İş Bankası üstünden müracaat yaptığınız kartın tarafınıza şahsen teslim süresi genel anlamda 5 gün ila 30 gün içinde değişim gösterebilmektedir. Bundan dolayı de bu süre aralığını takip etmeniz önemlidir. Aksi bir durumda Kuryenet üstünden yapacağınız takip işlemlerinde, teslim süresinin aşılması durumunda banka ile iletişime geçerek kart tesliminin geciktiği hakkında data verebilir ve bu durumda izlenecek yolları öğrenebilirsiniz.

Kuryenin adresi bulamaması, sizin şahsına teslim edememesi şeklinde durumlarda teslim edilemeyen kartlar Kuryenet, İstanbul şubesine gönderilmektedir. İş Bankası satın alan hizmetleri ile görüştüğünüzde, kartınızın tarafınıza teslim edilmediğini ve tekrardan kart için kurye yönlendirmesini talep ettiğinizi belirttiğinizde, kurye işlemleri tekrardan başlatılır ve kartınız tekrardan size yönlendirilir. Bu sayede kartınızın akıbetini de öğrenebilir ve teslim aşamalarında da lüzumlu işlemleri yürütebilirsiniz. İş Bankası kredi kartı takip ile ilgili kafanıza takılan extra takılan sual işareti var ise bizlere yorum olarak bildirebilirsiniz.

Tavsiye Bağlantı: EFT İptal Etme

İş Bankası Kredi Kartı Müracaat Takip

Kredi kartları, günümüzde olmazsa olmaz ödeme şekilleri ve insanların haiz olduğu en mühim finansal varlıklar içinde yer verilmiştir. Kredi kartı müracaat süreci direkt banka şubesinden yapılabileceği şeklinde telefon bankacılığı, web bankacılığı ile birlikte bankanın mobil uygulaması üstünden de gerçekleşebilmektedir. Sadece müracaat yöntemi fark etmeksizin, İş Bankası kredi kartı müracaat takip adımları bazı durumlarda önemlidir. Şundan dolayı süre içinde mecburi harcamaların ortaya çıkması, ödeme planlarının yetişmemesi ya da yurt dışına çıkış şeklinde mühim ve kişisel nedenlerden dolayı müracaat süreçlerinin takip edeni, kart sahibi açısından önemlidir.

Ek olarak kart başvurusundan sonrasında hangi adımların izleneceği ile birlikte kartın güvenliği şeklinde durumlar da müracaat takip süreci açısından büyük bir ehemmiyet taşımaktadır. Kartınızın teslim durumunda yaşanabilecek gecikmelerin de sebepleri öğrenilmesi halinde, meydana getirilen yanlış ya da verilen noksan bilgilerin giderilmesi gerçekleşebilir ve gecikme şeklinde problemler tekrardan yaşanmaz.

İş Bankası üstünden meydana getirilen kredi kartı müracaat süreçlerinde, müracaat işlemlerinin derhal peşinden hem mobil uygulama hem de web bankacılığı üstünden, müracaat takip işlemlerinizi anlık olarak gerçekleştirebilirsiniz. Bu yöntemlerin haricinde de telefon bankacılığı ile banka şubesinden bu takip işlemleri yapılabilmektedir. İş Bankası aracılığı ile kredi kartı başvurusu yapmak için de kart tercihiniz önemlidir. Bu bağlamda İş Bankası kredi kartı takip etmenin yanı sıra İş Bankası kartları içinde;

 • Maksimum Kart
 • Maksimum Platinum Kart
 • Maksimum Gold Kart
 • Maksimum Aidatsız Kart
 • Maksimum Genç
 • Maksimum Pati,
 • Maksimum TEMA Kart yer verilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir