Yeni bilgisayar sahibi olan kişilerin hayal kırıklığına uğratacağı durumlardan biridir. Aldığınız bilgisayarın kusursuz olmasını bekleyebilirsiniz. Karşılaşacağı olan oldukça can bunaltan hal alabiliyor.

Işık sızması bilgisayarın ekranı açık haldeyken karanlıkta kenarlardan ışıkların çıkmasıdır. Bu daha fazlaca sarımsı renkte olup kendisini hissettirir. Tür bakımından renkler kenarlardan dışarıya çıkma durumunda kendisinin görülmesi mümkündür. Kontrol yapmak için ekranın arka kısmını siyahlaştırın ve kenarlara bakın. Hafiften renkte sararma var ise süre içinde oldukça rahatsız edici olabilir. Bilhassa gece çalışanlar ışık sızmasından etkilenebilir. Bir kere göze çarptığı süre hemen sonra gözünüz oraya kayarak dikkatinizi bozabilir. Işık sızmasına yönelik tedbir almak istiyorsanız en önce alır almaz bakarak olup olmadığını deneyin.

Yeni bilgisayar alanlar için ilk günden bu şekilde durumlarla karşılaşmak insanı soğutarak bununla birlikte uzaklaştırmaktadır. Bu mevzuda kendiniz kontrol yaparak almanız daha uygun olacaktır. Doğru olan pc seçmeniz sizin sorunla karşılaşmanızın önüne geçmiş olacaktır. Genel anlamda IPS ekran kullanan kişilerde rastlanıldığı bilinmektedir. Heveslenerek aldığınız bilgisayarlarda en önce satıcı tarafınca denetim yapılmasını isteyiniz.

Laptop satın almadan ilkin ölü pixel ve ışık sızması testi kesinlikle yaptırınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir