İçindekiler

İskenderin Yanına Ne Gider ?

PİLAV

GÖBEK SALATA

GAVURDAĞI SALATASI

AYRAN

ŞIRA

İskenderin Yanına Ne Gider ?

Bursa mutfağında sık sık meydana getirilen ve bilhassa kebap severler tarafınca oldukça bağımlısı oldukları eşi olmayan lezzetlerden birisi de İskenderdir. İskender , restoranlar da fazlaca değişik şekillerde sunumlar yapılarak hazırlanıyor ve klasiğinden tutun , yanına pilav olarak meydana getirilen iskender çeşide kadar bir sürü türü vardır. Sizler şimdi akşam yemeği için iskender kebabını yapacaksanız o vakit aşağıda yer edinen yiyeceklerden yada salatalardan birisini tercih ederseniz mükemmel menü hazırlamış olmuş olursunuz. İşte İskenderin yanına gidebilecek o mükemmel lezzetler ;

İskenderin Yanına Ne yapsam

PİLAV

İskender yapıldığı vakit yanına ne olursa olsun ana yiyecek olarak tercih edilen lezzet pilav oluyor. Bilhassa bazı lokantalar da ise iskenderin içerisin de pide olduğundan pilav eklemiyorlar fakat Pilav iskenderin yanına fazlaca yakışan ikili lezzetlerden birisidir.

GÖBEK SALATA

İskenderin yanına tercih edebileceğiniz salata türlerinden birisi de göbek salatadır. Göbek salatanın hiçbir zorluğu yoktur. Doğrama yapmadan masaya gelir ve tabaklara çatal bıçak yardımı ile alınır ve ondan sonra yenir.

İskenderin Yanına Ne Gider

GAVURDAĞI SALATASI

Gavurdağı salatası Gaziantep yöresinde en fazlaca meydana getirilen ve tercih edilen meşhur salata türlerinden birisidir. Aynı vakit da İskenderin yanına da fazlaca yakıştığından bence tercih edilebilir. Eğer acı ve ceviz seviyorsanız bu tarz şeyleri da salatanıza ilave edebilirsiniz.

AYRAN

İskender sunumu yapıldığı vakit yanına da ne olursa olsun yoğurt ilave edilir. Doğrusu iskender ile yoğurt yada Ayran kebap severlerin favorisidir. Sizler ister yoğurt isterseniz de Ayran tercih edebilirsiniz.

ŞIRA

İskender yemeyi seviyorsanız fakat içinde kullanılan etin yağını beğenmiyorsanız o vakit İskenderin yanına şıra içeceğini tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir