Türkiye İş Kurumu, Türkiye’de işsizliğe çözüm getirmek adına istihdamın korunması, geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve işsizliğin önüne geçmek için etkinlik yürüten kuruluştur. Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığına bağlı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. İş bulma kurumu olarakta malum İŞKUR bir fazlaca faaliyetini bir arada yürütmektedir. İş ve meslek danışmalığı, iş arayanlar ve kanunen emek verme yaşlarında olan kişileri işe yerleştirmek, işsizlik ödenekleri, iş kaybı tazminatı, toplumun yararına emek verme, işbaşı eğitim programlarının düzenlenmesi, girişimcilik programlarında hizmetler vermektedir.

İş arayan insanoğlu İŞKUR’a başvurularını yaparak kısa zamanda işe girmeleri mümkündür. Size yakın olan bölgede iş talebinde bulunabilirsiniz.

İŞKUR Çalışma Saati

Sabah açılış: 08.30 – 12.00
Öğleden sonrasında: 13.00 – 17.00

Bulunduğunuz il ve ilçede bulunan iş kur merkezlerine giderek başvurularınızı karşı karşıya yapabilirsiniz. İşsizlik maaşı alacak kişilerde lüzumlu belgeleri ileterek maaşa bağlanabilirler. İşsiz kalmanıza son verdiğiniz şeklinde iş hayatında mühim bölgelere haiz olmuş olursunuz. Mesai saatlerinde iş başvurunuzu karşı karşıya yaparak gerek işsizlik maaşınızı almanızda mümkündür. İşsiz kalanların sıra beklemeden vaktinde gitmesi için sabah açılış saatinde orada olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir