İçindekiler

İslim Kebabı Yanına Ne Gider ?

İslim Kebabı Yanına Ne Gider ?

Hususi davetler yada eve gelecek olan misafirler olduğu vakit genel olarak en fazlaca meydana getirilen yemekler içinde islim kebabı yer ediniyor. İslim kebabını yapmak hakkaten zahmetlidir fakat yapıldıktan sonrasında ortaya mükemmel lezzet çıkmış olduğu vakit bu zahmete değiyor. Bu yemeği genel olarak hem görselliğe hem de yemeğin lezzetine ehemmiyet verenler tarafınca fazlaca tercih edilmektedir. İslim kebabı genel olarak yaz ayında en fazlaca meydana getirilen yiyecek türlerinden birisidir ve yanına da güzel yiyecek yapmış olursanız ortaya hakkaten mükemmel lezzet çıkacağından güvenli olabilirsiniz. O vakit yapmış olduğumuz islim kebabının yanına başka neler yapabiliriz ?

İslim Kebabı Yanına Ne Gider

Pirinç Pilavı 

İslim kebabı yapıldığı vakit akla ilk gelen yemekler içinde heralde de tereyağı ile meydana getirilen pirinç pilavı geliyor. Şu sebeple et yiyecekleri ile pirinç pilavı hakkaten mükemmel oluyor. Bu yüzden sizler de islim kebabının yanına ne yapsam diye düşünüyorsanız pirinç pilavını tercih edebilirsiniz.

Patates Püresi

Patates püresi genel olarak kebap yapıldığı vakit sıkça tercih edilen görkemli lezzetlerden birisidir. Bilhassa patates püresini yaptığınız vakit içine azca miktar da kaşar peyniri rendelerseniz daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Yayla Çorbası

İslim kebabı bir ana yemektir ve bu yüzden yanına kesinlikle başlangıç olarak çorba yapmamız gerekiyor. Çorba olarak da yayla çorbasını seçebilirsiniz. Yayla çorbasının üstüne naneli bir sos yapmış olursanız daha leziz yapmış olmuş olursunuz.

İslim Kebabı Yanına Ne yapsam

Humus

İslim kebabının yanına yapabileceğiniz lezzetler içinde humus yer verilmiştir. Eğer humusun iyi mi yapıldığını biliyorsanız yaptığınız islim kebabının yanına tercih edebilirsiniz.

Cacık

Hem islim kebabı hem pirinç pilavını yaparak ve son olarak da buz şeklinde cacık tercih ederseniz ortaya hakkaten mükemmel menü çıkarmış olmuş olursunuz. Cacığınızı daha leziz yapmak istiyorsanız birazcık zeytinyağı ve nane eklerseniz daha güzel olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir