İçindekiler

Ispanak Kavurmasının Yanına Ne Yapsam ?

SOĞAN SALATASI

MERCİMEK ÇORBASI

MAKARNA

BULGUR PİLAVI

PATATES PÜRESİ

YAYLA ÇORBASI

Ispanak Kavurmasının Yanına Ne Yapsam ?

Ispanak sebzesi kış mevsiminde en fazlaca tüketilenler içinde yer alır ve bilhassa yemeği haricinde bir de kavurması yapılınca hakikaten ortaya mükemmel lezzet çıkıyor diyebiliriz. Ispanak kavurmasını yapmak için ise ilk olarak ıspanağı kavurup sonrasında üstüne yumurta kırıyoruz ve sonrasında yumurtalarla birlikte ıspanağı iyicene karıştırıp beyazı tam piştiği vakit ocaktan alıyoruz. Kısaca yapımı bu kadar kolay olan yemeğin yanına bir de aşağıda bulunan yiyeceklerden birini yapmış olursanız akşam ki yemeğiniz ona bakılırsa daha güzel olacaktır. Ispanak aynı vakit da çocuklar için son aşama yararlıdır. Çocuklarınız sevmiyorsa bile ıspanakla ilgili bir şeyler yaparak onlara bu sebzeyi sevdirebilirsiniz.

Ispanak Kavurmasının Yanına Ne Gider

SOĞAN SALATASI

Ispanak kavurması yaptığınız vakit yanına bir de piyaz olarak doğranmış soğan salatasın tercih edebilirsiniz. Aynı vakit da hem salata hem maydanoz hem de sumak ilave ederek soğan salatasını daha da varlıklı hale getirebilirsiniz.

MERCİMEK ÇORBASI

Çorba bir başlangıç yemeğidir ve sizin de yaptığınız ıspanak kavurması da atıştırmalık yiyecek olduğundan ıspanak kavurmasının yanına çorba olarak mercimek çorbası iyi seçim olur.

MAKARNA

Hangi şekillerde yapmış olursanız yapın asla fark etmez. Ispanak kavurması ile makarna tam bir ara öğün yemeğidir. Ara öğün olarak tercih edecekseniz o vakit makarnayı yapabilirsiniz.

Ispanak Kavurmasının Yanına Ne yapsam

BULGUR PİLAVI

Ispanak kavurmasının yanına ana yiyecek olarak yapacağınız lezzetlerden birisi de bulgur pilavı olmaktadır. Bulgur pilavınızı isterseniz mütevazi isterseniz de domatesli olarak tercih edebilirsiniz.

PATATES PÜRESİ

Patates püresi günümüzde sık sık meydana getirilen lezzetlerden birisidir. Doyurucu da özelliği olduğundan dolayı ıspanak kavurmasının yanına bence fazlaca iyi gider.

YAYLA ÇORBASI

Son olarak olarak yukarı da mercimek çorbasını dedik fakat onu yapmak istemeyenler var ise o vakit en iyi seçim yayla çorbası olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir