İçindekiler

Ispanak Yemeği Yanında Ne Gider ?

PEYNİRLİ MAKARNA

MERCİMEK ÇORBASI

KIYMALI ŞEHRİYE ÇORBASI

TÜRLÜ YEMEĞİ

PATATES SALATASI

Ispanak Yemeği Yanında Ne Gider ?

Kış mevsimi geldiği süre en oldukca tüketilen ve sofraların olmazsa olmaz sebzesi ıspanak oluyor. Ev hanımları ile akşam yemeği için ıspanak yemeği yapacağı süre en oldukca merak etmiş olduğu sual ıspanak yemeğinin yanına ne yapsam sorusu oluyor ? Büyük minik demeden ıspanak hepimiz tarafınca sevilen sebzelerden birisidir ve içinde bolca miktar da vitamin ve mineral bulunduğundan dolayı her insanın tercih etmesi gerekiyor aslen. Ispanak yemeği yaptığınız süre yanına aşağıda bulunan lezzetlerden birilerini yapmış olursanız menünüz daha sağlam olacaktır. İşte ıspanak yemeğinin yanına yapılacak lezzetler.

Ispanak Yemeği Yanında Ne Gider

PEYNİRLİ MAKARNA

Ispanak yemeği yaptığınız süre yanına tercih edilecek aperatif lezzetlerden birisi de peynirli olarak meydana getirilen makarna oluyor. Zamanınız yoksa o süre peynirli makarna iyi seçim olacaktır.

MERCİMEK ÇORBASI

Ispanak yemeği genel olarak ana yiyecek olduğundan dolayı yanına çorba tercih etmemiz daha doğru olacaktır. Bunun için çorba olarak ise mercimek çorbasını tercih edebilirsiniz. Şundan dolayı mercimek çorbasının vitamin kıymeti öteki çorbalara bakılırsa daha fazladır.

Ispanak Yemeği Yanında Ne yapsam

KIYMALI ŞEHRİYE ÇORBASI

Vitamin kıymeti yüksek olan kıymalı olarak meydana getirilen şehriye çorbası ıspanak yemeğinin yanına mükemmel tat oluşturacaktır. Hatta bolca sarımsaklı olarak da tercih edebilirsiniz.

TÜRLÜ YEMEĞİ

Evinizde bulunan sebzeleri değerlendirmek istiyorsanız o süre türlü yemeğini ıspanak yemeğinin yanına yapabilirsiniz. Türlü yemeğinize isterseniz kuşbaşı et ilave ederek daha leziz hale getirebilirsiniz.

PATATES SALATASI

Ispanak yemeği yaptığınız süre yanına yakışacak lezzetler içinde patates salatası içeriyor. Patates salatası hafifçe atıştırmalık olduğundan bence tercih edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir