İçindekiler

Ispanaklı Böreğin Yanında Ne Gider ?

YAYLA ÇORBASI

MEVSİM SALATASI

KISIR

SEBZE KIZARTMASI

KOMPOSTO

Ispanaklı Böreğin Yanında Ne Gider ?

Günün her öğününde tüketebileceğiniz ve aynı süre da hamur harcı işlerinde en fazlaca sevilenler içinde yer edinen ıspanaklı böreğin yanına ne gider ? bugün ona bakacağız. Biliyorsunuz ki ki ıspanaklı börek genel olarak yemekten sonrasında yenir yada beş çayı olduğu zamanlar da yapılır ve çayla birlikte misafirlere ikram edilir. Son aşama leziz olan ıspanaklı böreğin yanına gidebilecek en güzel yiyecekleri ve salataları sizlerle paylaştık. Fakat akşam yemeğinde eğer ıspanaklı börek yapacaksanız o süre kesinlikle başlangıç olarak yayla çorbasını tercih edin.

Ispanaklı Böreğin Yanında Ne Gider

YAYLA ÇORBASI

Ispanaklı böreğinizi akşam evinize gelecek misafirler için yapacaksanız o süre başlangıç olarak çorba yapmanız daha doğru seçim olacaktır. Bu yüzden çorba olarak en ideali hafifçe ve mideyi de yormadığından dolayı yayla çorbasını tercih edebilirsiniz.

Ispanaklı börek adından da anlaşılacağı suretiyle hamur harcı işi olduğundan, çorba eğer olmazsa olmazlardandır.

MEVSİM SALATASI

Hamur harcı işi yapacaksanız o süre yanına güzel bir mevsim yeşilliklerinden , çeri domateslerinden ve salatalıktan oluşan mükemmel mevsim salatası yaparak sofranızı zenginleştirebilirsiniz.

Ispanaklı Böreğin Yanında Ne yapsam

KISIR

Ispanaklı böreğin yanına gidebilecek en etkili yiyecek türlerinden birisi de kısırdır. Hem damak tadınıza uygun hem de sofranızı zenginleştirmek için kısırı tecrih edebilirsiniz.

SEBZE KIZARTMASI

Hem büyükler hem de küçükler tarafınca kızartmalar fazlaca sevilir ve bilhassa sarımsaklı yoğurt ve aynı süre da soslar yapılırsa yapacağınız kızartma daha güzel oluyor. Bu yüzden ıspanaklı böreğinizin yanına sebze kızartmasını yapabilirsiniz.

KOMPOSTO

Hamur harcı işlerinden sonrasında yenebilecek en etkili tatlı türlerinden birisi de kompostadır. Bilhassa kompostanın elmalısı , vişnelisi , eriklisi ve kayısılısı benzer biçimde türleri bulunmaktadır. Ağır bir tatlı olmadığından dolayı hem midenize de fazlaca iyi gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir