İstenmeyen tüyler hanım adam tüm insanların en büyük problemidir. Bilhassa hanımefendilerin daha da üstünde durduğu bu mevzu ne yazık ki pek oldukça insanoğlunun canını sıkan bir durumdur. Bundan kurtulmak için bir sürü yol ve yöntem mevcuttur. Sadece bu yollar hem cildi tahriş etmekte hem de cilt problemlerine niçin olabilmektedir. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için bir sürü ilaç ve buna benzer kimyasallar mevcuttur. Bunlar hem oldukça pahalı hem de cilt sağlığını tehlikeye atmaktadır. Cilt bakımı tüm her insanın dikkat etmiş olduğu bir mevzudur. İstenmeyen tüylerin oluşturduğu fena görüntü bir çok kez insanların özgüvenlerinin düşük olmasına kadar gitmektedir. Oluşturduğu negatif durumlar oldukça ciddi ruhsal bunalımlara da kapı aralamaktadır.

Günümüzde istenmeyen tüylerden kurtulmanın bir sürü yöntemi olmasına karşın ya oldukça büyük bir maddi külfet gerektirmekte ya da cildi tahriş ederek oldukça ciddi cilt problemlerine niçin olabilmektedir. Üstelik kullanılan kimyasallar ciltte kir izleri ve ya yara izleri bırakabilmektedir. Ağda, ip ve buna benzer yöntemler insanların canını yaktığı kadar kati sonuçlarda verememektedir. Kati netice olmadığı için bu işlemlerin belli aralıklarla devamlı yapılması gerekmektedir. Bu da zaman içinde cilt problemlerine niçin olmaktadır. Kızarıklara, yaralanmalara ve hatta şişlik ve morluklara kadar iş gidebilmektedir. Cildin savunmasız kalmasına ve acele mikrop kapmasına sebebiyet vermektedir.

Günümüzde hızla gelişen teknolojinin gelişmesiyle beraber lazer epilasyonları çıksa da oldukça iyi bir netice vermemekte ve oldukça ciddi paralar karşılığında yapılmaktadır. Üstelik cilt yapısına bakılırsa bazı ciltler hasar görmezken bazıları zarar görebilmektedir. Bu yöntemler bir yana dursun hem ergonomik hem de organik ve uygun yöntemlerde mevcuttur. Bir çok insan bunun bilincinde olmadığından çeşitli kimyasallara para harcamaktadır. Üstelik istenmeyen tüylerden kurtulmak için lüzumlu olan malzemeler nerdeyse her evde ne olursa olsun bulunmaktadır. Peki, istenmeyen tüylerden kurtulmak için hangi malzemeler gerekmektedir? Doğal yollarla bu mesele nasıl aşılır?

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın organik ve ergonomik yolu

Lüzumlu olan malzemeler;

  • 1 tatlı kaşığı taze krema
  • 1 tatlı kaşığı zerdeçal tozu
  • Yarım kâse nohut unu
  • Averaj yarım kâse süt

Uygulanışı;

Ilk olarak bir tane temiz kabın içine nohut ununu ilave edin. Peşinden nohut tozunun üstüne süt, krema ve zerdeçal tozunu ilave edin. Peşinden tüm malzemeleri iyice çırparak karıştırın. İyice karıştırdıktan sonrasında istenmeyen tüylere hazırladığınız bu karışımı bir fırça yardımıyla ve ya temiz bir bezle sürün. Bu hazırlanan karışım kuruyana kadar vücudunuzda beklemeye alın. Kuruma işlemi bittikten sonrasında o bölgeyi ılık bir suyla yıkayıp paklayın.

Bu yöntem hiçbir şekilde kimyasal içermemektedir. Üstelik yapılışı oldukça kolay ve pratiktir. Piyasadaki bir sürü kimyasallara tonlarca para vermek yerine bu yöntem hem organik hem de oldukça ekonomiktir. Bu tür yöntemler cildi tahriş etmediği için hiçbir yan tesiri de bulunmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir