İçindekiler

Izgara Köfte Yanına Ne Yapsam ?

MISIRLI PİLAV

SALATA

ELMA DİLİM PATATES

CACIK

PİYAZ

ÇORBA

Izgara Köfte Yanına Ne Yapsam ?

Izgara köfte günümüzde sık sık meydana getirilen ve oldukca sevilen et yiyecekleri içinde yer almıştır ve bilhassa çocuklar tarafınca baya seviliyor diyebiliriz. Fakat ızgara köfte yapıldığı vakit derhal sıcak olarak servis edilmesi gerekmektedir. Aynı vakit da yanına gidebilecek en ideal yiyecek pirinç pilavı olmaktadır. Şu demek oluyor ki sizler ızgara köfte yaptığınız vakit ilk tercihiniz daima pirinç pilavından yana olsun. Bunların yanı sıra aşağıda bulunan yiyeceklerden birisini de tercih edebilirsiniz.

Izgara Köfte Yanına Ne gider

MISIRLI PİLAV

Yaptığınız ızgara köftenin yanına yapabileceğiniz en güzel yiyeceklerden birisi de mısırlı olarak yapabileceğiniz pirinç pilavıdır. Bu yemeği yapacağınız vakit ise hem şehriyeli hem de tereyağlı yapmış olursanız daha leziz olacaktır.

SALATA

Bir yiyecek yapıldığı vakit yanına ne olursa olsun salata yapılması gerekiyor. Bilhassa ızgara köftenin yanına içinde bolca yeşillikli ve zeytinyağlı salata yapılması hiçte kötü olmaz. Ek olarak salatanın içine çery domates koyarak görsel olarak da değişik lezzet katabilirsiniz.

ELMA DİLİM PATATES

Patates kızartması hem büyükler hem de küçükler tarafınca oldukca sevilmektedir. Sözgelişi sizler yaptığınız patates kızartmasını elma dilim olarak yapmış olursanız ayrı bir lezzet ortaya çıkarmış olmuş olursunuz bence.

Izgara Köfte Yanına Ne Yapsam

CACIK

Izgara köfte , pirinç pilavı ve bu tarz şeyleri tamamlamak için yapabileceğiniz en güzel meze çeşitlerinden birisi de cacık olmaktadır. Cacığın üstüne aynı vakit da pul biber ve kuru nane eklerseniz değişik tatlar ortaya koyabilirsiniz.

PİYAZ

Kuru fasulye ile meydana getirilen piyaz yaptığınız ızgara köftenin yanına bence şahane olacaktır. Bilhassa piyazın içinde yumurta olduğundan dolayı sıhhat açısından da oldukca iyi beslenmiş olacaksınız.

ÇORBA

Ana yemeğe başlamadan ilkin başlangıç olarak çorba yapmanız en iyi seçim olacaktır. Bu yüzden hanımlar ızgara köftenin yanına mercimek köftesini tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir