İçindekiler

Izgaranın Yanında Ne Gider ?

MEYHANE PİLAVI

ÇOBAN SALATASI

GAVURDAĞI SALATASI

CİĞER TAVA

ZEYTİNYAĞLI SARMA

Izgaranın Yanında Ne Gider ?

Izgara hem akşam hem de öğlen yemeklerinde bilhassa spor yapanlar tarafınca tercih edilen yiyeceklerden birisidir. Spor yapanların yanı sıra rejim yapanlar da sıhhatli bir halde beslenmek için sık sık ızgara yaparlar. Izgara yemeğini sizler isterseniz tavalarda isterseniz de ızgarada pişirip o şekilde servise hazır hale getirebilirsiniz. En fazlaca dört gözle beklenen sorulardan birisi de ızgara yemeğinin yanına ne yapsam ? diye sorular oluyor. Biz de bu mevzuda araştırmalar yaptık ve bulduğumuz minik atıştırmalık yiyecekleri sayfamıza ekledik. İşte ızgaranın yanına tercih edilecek yemekler…

Izgaranın Yanında Ne Gider

MEYHANE PİLAVI

Son zamanlar da sık sık meydana getirilen ve hepimiz tarafınca tercih edilen meyhane pilavını yaptığınız ızgaranın yanına tercih edebilirsiniz. Meyhane pilavı biliyorsunuz ki ki hem salça hem de domates ile yapılmaktadır. ve içine patlıcan ile baharatlar eklenince daha leziz tat ortaya çıkıyor. Izgara yemeği ile meyhane pilavı iyi seçim olur.

ÇOBAN SALATASI

Et yiyecekleri , kebaplarda ve ızgara benzer biçimde yemeklerin yanında sık sık tercih edilen salatası çoban salatası olmaktadır. Bu salatanın aynı süre da yapımı fazlaca kolay olduğundan dolayı fazlaca kolay bir halde ızgara yemeğinizin yanına yapmış olup sofranızı süsleyebilirsiniz.

GAVURDAĞI SALATASI

Oldukca değişik tarzlarda salata seçimi arayan ev hanımlarımız var ise o süre çoban salatası yerine gavurdağı salatasını tercih edebilirsiniz. Arasındaki büyük fark gavurdağı salatasının içine bolca oranda ceviz konmasıdır.

Izgaranın Yanında Ne yapsam

CİĞER TAVA

Ciğer yemeğini hepimiz sevmez ve bilhassa çocuklar tarafınca pek tercih edilmez. Fakat ciğer tencere yemeğini seviyorsanız o süre akşam yemeği olarak ızgaranın yanına ara sıcak yada meze olarak tercih edebilirsiniz.

ZEYTİNYAĞLI SARMA

Yapımı birazcık zor olsa da yapılınca mükemmel tat oluşturan zeytinyağlı sarma ızgaranın yanına fazlaca yakışacaktır. İster ara sıcak olarak isterseniz de yemeğinizin yanına menü olarak yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir