Köfte çeşitlerinde günümüzde en oldukca meydana getirilen izmir köftesi oluyor. Bu izmir köftesi bilhassa İzmir’de daha oldukca yapılmaktadır. Hem köfteler hem de patatesler fırında birleşerek pişirilir. Bu ikisi fırından çıktıktan sonrasında ortaya hakkaten mükemmel bir lezzet çıkıyor. Fakat en oldukca dört gözle beklenen soruların başlangıcında izmir köftesinin yanına ne yapabilirim ? Bizde bu mevzu hakkında kısa bir araştırma yaptık ve yapılabilecek en ideal yiyecekleri sıra sıra sayfamıza ekledik.

Pilav

Pilav genel olarak tüm yemeklerin yanına gider. Fakat pilav en iyi köftenin yanına gidebileceği için sizler izmir köftesinin yanına mükemmel pirinç pilavı yapabilirsiniz. İsteyenler pirinç pilavı yerine bulgur pilavını da tercih edebilirler.

Salata

Sofraların efendisi ve ortaların kralı olan her yemeğin yanına meydana getirilen salatayı da deneyebilirsiniz. Bolca yeşillik ve aynı vakit da zeytinyağı ilavesi yaparak mükemmel salata yapmış olup izmir köftesinin yanına lezzetler oluşturabilirsiniz.

Piyaz

Piyaz bildiğiniz gibi ki ana malzemesi fasulye’dir ve bu yüzden yeşillik bakımından da varlıklı olduğundan bence İzmir köftesinin yanına oldukca güzel gider. Piyaz yemeğini seviyorsanız hanımlar bence bunu da yapabilirsiniz.

Çorba

İzmir köftesi bir ana yiyecek olduğundan dolayı sizler başlangıç yemeği olarak çorba tercih edebilirsiniz. Bu çorbalar da örnek olarak mercimek çorbası , ezogelin ya da yayla şeklinde çorbaları kolaylıkla yapabilirsiniz.

Makarna

Son olarak hanımlar izmir köftesinin yanına güzel bir makarna tercih edebilirsiniz. Makarna seçimi heralde de sizlere kalmıştır istediğiniz makarnayı seçerek ister fırında isterseniz de tüpte yapın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir