Fenerbahçe’nin prensipte anlaşmaya vardığı Portekizli teknik direktör Jorge Jesus gece saatlerinde İstanbul‘a geldi.

Fenerbahçe’nin resmi toplumsal medya hesabı, Jesus‘un gelişini, “Büyük Fenerbahçe Taraftarı, Jorge Jesus’un İstanbul’a inişi şimdi canlı yayınla FB TV’de ve Fenerbahçe YouTube ekranlarında!” ifadeleriyle duyurdu. Böylece Fenerbahçe, 67 yaşındaki teknik insanın gelişini resmi bir kanal üstünden doğrulamış oldu.

Büyük Fenerbahçe Taraftarı, Jorge Jesus’un İstanbul’a inişi şimdi canlı yayınla @fbtv ve Fenerbahçe YouTube ekranlarında!

— Fenerbahçe SK (@Fenerbahce) May 31, 2022

Jesus‘un iniş yaptıktan sonrasında hususi bir helikopterle Divan Otel’e götürülmüş olduğu ve geceyi burada geçireceği açıklandı. 1 Haziran’dan itibaren Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve yöneticilerin Portekizli teknik insanla detaylar hakkında görüşmeler yapması umut ediliyor.

Jesus, son üç sezonda üç değişik kıtada ekip çalıştırdıktan sonrasında geçtiğimiz sürem istirahat etmiş ve herhangi bir ekip çalıştırmamıştı. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, geçtiğimiz sürem devam ederken Portekizli teknik insanla temas kurmuş ve karşı karşıya görüşmeler gerçekleştirmişti.

Spor kamuyou tarafınca saygı duyulan bir isim olan Jesus hakkında Fenerbahçeli taraftarlar karmaşık öngörülerde bulunuyor. Sadece pek fazlaca Fenerbahçe taraftarı, Jesus‘tan takımlarına hasret duyduğu şampiyonluğu getirmesini, Fenerbahçe’yi 2022-23 sezonunda oynayacakları UEFA Şampiyonlar Ligi ön eleme turunu başarıyla geçerek gruplara götürmesini umuyor.

Jesus‘un ilerleyen günlerde Fenerbahçe ile resmi mukavele imzalaması umut ediliyor. Spor kamuoyu, Portekizli teknik insanın uzun soluklu bir sözleşme yerine bir yada iki senelik bir sözleşme imzalayacağını öngörüyor.

  • Daha çok futbol içinde ne olduğu için burayı ziyaret edin.
  • Ansiklopedika’yı Google Haberler’de takip edin.
  • Fenerbahçe geçtiğimiz sürem da teknik direktör tercihini Portekizli bir başka teknik direktör olan Vitor Pereira’dan yana kullanmış, sadece ligde ve UEFA Avrupa Ligi’nde alınan başarısız sonuçların arkasından Beşiktaş maçı sonrası onunla yollarını ayırarak yerine sürem sonuna kadar geçerli olan bir sözleşmeyle İsmail Kartal’ı görevlendirmişti.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir