İçindekiler

Kabak Dolması Yanında Ne Yenir ?

TARHANA ÇORBASI

BULGUR PİLAVI

GÖBEK SALATA

İÇLİ KÖFTE

SEBZELİ MAKARNA

Kabak Dolması Yanında Ne Yenir ?

Günümüzde dolma çeşitlerinin yeri o denli değişik ki ana yiyecekleri içinde en mühim yere haizdir. Yapımı evet birazcık zor fakat yapıldıktan sonrasında ortaya mükemmel lezzet çıkmaktadır. Her yöreden tercih edilen dolma çeşitlerinde kabak dolması oldukça sevilmektedir. Bilhassa yapılması ve hazırlanması birazcık zahmetli olduğundan dolayı birazcık uzmanlık gerektiren yiyecek çeşitlerinden birisidir. Eğer sizler akşam yemeğiniz için kabak dolması yapacaksanız o süre yanına tercih edeceğiniz başlangıç ve ana yemekler ile menünüzü daha varlıklı hale getirebilirsiniz. O süre kabak dolmasının yanına yapabileceğiniz yiyeceklere daha yakından göz atalım.

Kabak Dolması Yanında Ne gider

TARHANA ÇORBASI

Tarhana çorbası bilhassa Ege bölgesinde en oldukça tercih edilen çorbalar içinde yer alır. Kabak dolması yapıldığı süre ise yanına ek olarak çorba yapılması gerekiyor ve çorba ise tarhana olursa daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

BULGUR PİLAVI

Bulgur pilavı ile pirinç pilavı her yemeğin yanına tercih edilen ana yiyeceklerden birisidir. Kabak dolması da bir nevi sulu olduğundan dolayı yanına yapacağınız bulgur pilavı iyi seçenek olabilir. Bulgur pilavını sevmeyenler var ise pirinç pilavını tercih edebilir.

GÖBEK SALATA

Kabak dolması yapıldığı süre soframızı süslemek istiyorsak o süre güzel bir salata yapmamız gerekiyor. Salata olarak ise yapımı da oldukça kolay olduğundan dolayı göbek salatasını yapabilirsiniz. Aynı süre da limon ve baharat takviyesi yaparak salatanızı daha leziz hale getirebilirsiniz.

Kabak Dolması Yanında Ne Yenir

İÇLİ KÖFTE

İçli köfte yapımı oldukça zor fakat doyurucu yiyeceklerden birisidir. Fakat zamanınız var ise ve yapmayı da biliyorsanız o süre kabak dolmasının yanına ara soğuk olarak içli köfte yapabilirsiniz.

SEBZELİ MAKARNA

Ana yiyecek olarak kabak dolması ve buna fazladan olarak yapacağınız sebzeli makarna oldukça iyi ikili menü olacağından güvenilir olabilirsiniz. Makarnanın içinde sebze olduğundan dolayı hem görünüş olarak göze hoş gelecek hem de gıda kıymeti fazla olduğundan dolayı insanlara oldukça yararlı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir