İçindekiler

Kabak Mücverin Yanına Ne Gider ?

PEYNİRLİ BÖREK

POĞAÇA

KISIR

FIRINDA ÇITIR BAGET

IZGARA KÖFTE

MANTARLI BİFTEK

Kabak Mücverin Yanına Ne Gider ?

Yaz ayı olduğu vakit en oldukca tercih edilen sebze türlerinden birisi de kabak mücveri oluyor. Kabak mücveri yapılırken yağda kızartılarak yapılır ve içine eklenen yeşillik , yumurta ve un şeklinde malzemeler ile biçim alır. Aperatif bir yiyecek olduğundan dolayı yaz günlerinde oldukca tüketilir ve bilhassa çocuklar tarafınca oldukca sevilmektedir. Akşam yemeği olsun beş çayı zamanları olsun her alan da tercih edilmektedir. Fakat sizler kabak mücveri yapacağınız vakit eğer yanına da güzel bir ana yiyecek ya da aperatif yiyecekler yapmış olursanız o vakit menünüz daha kuvvetli olacaktır. İşte yapabileceğiniz ideal yemekler ;

Kabak Mücverin Yanına Ne yapsam

PEYNİRLİ BÖREK

Mücveri eğer sizler beş çayında tercih edecekseniz o vakit yanına kesinlikle peynirli sini böreği tercih edin. Şu sebeple börek ile kabak mücver oldukca güzel ziyafet olacaktır.

POĞAÇA

Poğaça günlük yaşantımız da en oldukca tercih ettiğimiz ve bilhassa akşamları çayla birlikte tercih ettiğimiz atıştırmalık yiyeceklerden birisidir. Sizler de beş çayınız var ise o vakit mücverin yanına ister patatesli isterseniz de peynirli olarak poğaça yapabilirsiniz.

KISIR

Hem büyükler hem de küçükler tarafınca kısır oldukca beğenilip yenmektedir. Bilhassa beş çayı olduğu vakit akıllara ilk gelen atıştırmalık kısır oluyor. Doyurucu da özelliği olduğundan dolayı yapılması ihtiyaç duyulan yiyeceklerden birisidir.

FIRINDA ÇITIR BAGET

Tavuk baget yapacağınız vakit soslu olarak yapmış olup fırına atarsanız o vakit bagetiniz oldukca leziz olacaktır. Fırında çıtır bir baget ve yanına da kabak mücver oldukca iyi seçim olacaktır.

Kabak Mücverin Yanına Ne Gider

IZGARA KÖFTE

Köfte hem tencerede hem de ızgara da yapılmaktadır. Fakat ızgara da yapıldığı vakit ortaya mükemmel lezzet çıkıyor hakikaten. Izgarada yapacağınız köftenizin daha leziz olmasını istiyorsanız o vakit kesinlikle 1 gün evvel köftenizi dinlendirin ve o şekilde kızartın.

MANTARLI BİFTEK

Değişik tarzlarda yiyecek yapmak istiyorsanız o vakit hanımlar mantardan yapacağınız biftek bence kabak mücverinizi daha kuvvetli yapmış olacaktır. Akşam misafirleriniz var ise bu ikisi güzel olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir