İçindekiler

Kabak Salatasının Yanına Ne Gider ?

PEYNİRLİ MAKARNA

LAZANYA

MERCİMEK KÖFTESİ

MERCİMEKLİ PİLAV

TAVUK SOTE

Kabak Salatasının Yanına Ne Gider ?

Kabak en besleyici gıdalardan birisidir ve aynı vakit da vitamin bakımından ise kıymeti oldukça yüksek olduğundan dolayı bilhassa ufak çocuklar tarafınca sıkça tüketilmesi gerekmektedir. Kabak aslen bakarsanız çeşitli şekillerde kullanarak hem yiyecek hem de salatalar yapmanız mümkün. Kabak yiyecekleri yapabildiğiniz şeklinde kabağın salatasını da yaparak ana yemeklerinize lezzet katabilirsiniz. Son zamanlar da salata olarak meydana getirilen kabak salatasının yanına oldukça güzel ana yemekler yapabilirsiniz. Akşama evinize gelecek misafirleriniz var ise ve kabak salatası yaptıysanız o vakit hanımlar aşağıda bulunan yiyeceklerden birisini seçerek salatanızın yanına yaparak nefis menüler hazırlayın.

Kabak Salatasının Yanına Ne Gider

PEYNİRLİ MAKARNA

Kabak salatası yapıldığı vakit yanına leziz ve aperatif yiyecek arıyorsanız o vakit peynirli olarak makarna oldukça iyi seçim olacaktır. Hem çocuklar tarafınca da makarna oldukça sevildiğinden dolayı bu ikili menü iyi seçim olabilir.

LAZANYA

Lazanya bildiğiniz gibi İtalyan mutfağında en mühim ve en oldukça sevilen yiyecek çeşitlerinden birisidir. Lazanya genel olarak domates ve kıyma ile yapılmaktadır. Sizler de eviniz de yaparak kabak salatanızı da yoğurtlu olarak tercih ederek değişik lezzetler ortaya çıkarın.

MERCİMEK KÖFTESİ

Kabak salatası yaptığınız vakit yanına yakışacak lezzetlerden birisi de mercimek köftesi oluyor. Bilhassa beş çayınız var ise bu ikisini kesinlikle tercih edin derim.

Kabak Salatasının Yanına Ne yapsam

MERCİMEKLİ PİLAV

Hem yeşil mercimek hem de bulgur ile meydana getirilen mercimekli pilav yaptığınız kabak salatasının yanına oldukça iyi gidecektir. Bilhassa mercimekli pilavı tercih edeceğiniz vakit yoğurt tercih edin.

TAVUK SOTE

Hem besleyici hem de büyük ufak demeden hepimiz tarafınca tercih edilen tavuk sote ile kabak salatası akşam ki menünüz için oldukça iyi seçim olacaktır. Kabak salatasının yanına ne yapsam diye düşünenler var ise tavuk sote yapabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir