İçindekiler

Kahvenin Yanında Ne Gider ?

KURABİYE

ISLAK KEK

ÇİKOLATA

LOKUM

YAŞ PASTA

Kahvenin Yanında Ne Gider ?

Kahve bildiğiniz gibi ki eskiden beri hayatımızda hem sıcak olan soğuk olarak tüketilen en leziz içeceklerden birisidir. Kahve olarak ise günümüzde ilk sıralarda Türk kahvesi yer ediniyor ve evimize gelen misafirlerimizi ağırlarken yada hususi günler de olsun lokumların yanına ilk vereceğimiz kahve Türk kahvesi oluyor genel anlamda. Türk kahvesi aynı süre da isteğe bağlı olarak mütevazi , orta ya da şekerli olarak yapılmaktadır. Osmanlı zamanlarında bakır cezvelerde yapılırdı fakat günümüz teknolojisi fazlaca geliştiğinden dolayı artık yapımı fazlaca çağdaş oldu. Peki kahve yaptığımız süre bunun yanına neler tercih edebiliriz. Biz bu mevzu hakkında araştırmalar yaptık ve bulduğumuz yiyecekleri sizlerle paylaştık.

Kahvenin Yanında Ne Gider

KURABİYE

Kahve yapıldığı süre akla gelen ilk yiyeceklerden birisi de kurabiye olmaktadır. Yapacağınız kurabiyeyi meyve parçacıklı , fındıklı ya da kakaolu olarak yaparak içeceğinizle birlikte damaklarınızı şenlendirin.

ISLAK KEK

Yemekten sonrasında tatlı olarak çayın yanında da en fazlaca meydana getirilen tatlılardan birisi de ıslak kek oluyor. Bilhassa ıslak kek en fazlaca kahve ile birlikte fazlaca güzel gitmektedir. Islak kekin aynı süre da yapımı da fazlaca rahat olduğundan dolayı bence kahvenizin yanına tercih edebilirsiniz.

ÇİKOLATA

Kahve olunca yanında ne olursa olsun eğer olmazsa olmazı içinde çikolata yer alır. Doğal olarak çikolata tercih edeceğiniz süre isteğe bağlı olarak bitter yada sütlü olarak seçim yapabilirsiniz.

Kahvenin Yanında Ne İyi Gider

LOKUM

Lokum osmanlı zamanından beri günümüze kadar gelen ve aynı şekilde Türk kahvesi ile bütünleşen en kıymetli yiyeceklerimizden birisidir. Bu yüzden Türk kahvesinin yanına ilk tercih olarak lokumu seçmelisiniz.

YAŞ PASTA

Yaş pasta fazlaca fazla kahvenin yanında tercih edilmese de gene tercih edenler oluyor. Bilhassa yaş pasta seçeceğiniz süre kahveniz filtre kahve ise o süre güvenli olun fazlaca güzel olacaktır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir