Günümüzde insanoğlu, makyaj mevzusunda süre kazanmak için kalıcı makyaj uygulamalarını deniyor. Bu kalıcı makyaj uygulamaları yardımıyla hem süre kazanabilir, hem de güzel gözükebilirsiniz. Kalıcı makyaj uygulamaları içinde ise kalıcı eyeliner uygulamları oldukça revaçta. Peki ya kalıcı eyeliner uygulamasının nasıl yapıldığını biliyor musunuz? Bu yazımızda sizlere kalıcı eyeliner uygulamsının nasıl yapıldığından ve kalıcı makyaj uygulamasının ücretlerinden bahsettik.

Kalıcı eyeliner nedir?

Kalıcı eyeliner uygulaması, kirpiklerin alt kısmına meydana getirilen dövme işlemine denilmektedir. Düzgüsel eyeliner’dan değişik olarak derinin alt kısmına renk pigmentleri ilave edilerek yapılmaktadır. Bu şekilde meydana getirilen kalıcı eyeliner uygulaması yardımıyla kişinin oldukca uzun süre süresince eyeliner çekmesine gerek bırakmıyor. Bunlara ek olarak kalıcı eyeliner uygulaması, ister kuyruklu ister kuyruksuz bir halde yapılabilmektedir. Kalıcı eyeliner uygulamasının aslolan amacı, kişinin her gün ayn karşısında eyeliner çekerek süre kaybetmesini engellemek.

Kalıcı eyeliner nasıl yapılır?

Ilk olarak kalıcı eyeliner uygulaması, kişinin kendisine yapabileceği bir uygulama değildir. Bundan dolayı bu uygulamayı yapmak için ilk olarak steril bir ortam ve uzman kişilerin olması gerekiyor. Bu yüzden de kalıcı eyeliner yaptırtacağınız yeri oldukca iyi seçmeli ve bu uygulamayı yaptıracağınız yerin kaliteli, steril bir yer olduğundan güvenilir olmanız gerekiyor. Bir bakıma dövme işlemine benzer kalıcı eyeliner uygulamasının ücretleri de bu kadar detay yüzünden yüksek olabilmektedir.

Kalıcı eyeliner uygulamasından ilkin, göz kapaklarına ve çevresine, lokal anestezi etkili krem sürülmektedir. Bunun sebebi ise oldukça kırılgan olan bu bölgelerin, işlem esnasında oldukca fazla acımaması. Kirpiklerinizin dipleri yeterince uyuştuktan sonrasında ise tıpkı dövme benzer biçimde eyeliner çizgisi, göz kapaklarına işlenir. Sadece işlemi gerçekleştirmeden ilkin nasıl bir eyeliner çizgisi olması icap ettiğini, size işlemi uygulayacak olan uzmana bildirmelisiniz. Bundan dolayı bu işlem geri dönüşü olmayacağından, kesinlikle istediğiniz bir eyeliner şeklinin uygulanması gerekiyor. Lüzumlu olan aletler yardımıyla de kalıcı eyeliner uygulaması rahatça yapılabilmektedir.

Kalıcı eyeliner uygulaması kaç dakika sürüyor?

Kalıcı eyeliner uygulaması esnasında herhangi bir terslik yaşanmadığı müddetçe, averaj olarak 60 dakika kadar sürmektedir. Sadece bu süre, çekilecek olan eyeliner şekline nazaran azalıp, artabilmektedir. Fakat yapılmış olan kalıcı eyeliner işlemlerine bakıldığında, kalıcı eyeliner uygulamasının averaj olarak 60 dakika kadar sürdüğünü rahatça söyleyebiliriz.

Kalıcı eyeliner ne kadar kalıcı?

İnsanların en merak etmiş olduğu konulardan biri de kalıcı eyeliner’ın ne kadar süre kalıcı olarak durduğu. Bu kalıcı eyeliner uygulaması, muntazam yapıldığı takdirde, 2 yıla kadar kalıcılık sağlayabiliyor. Eğer dövme ile kıyaslayacaksanız, sürenin azca bulunduğunun ikimiz de farkındayız. Bundan dolayı Kalıcı eyeliner, dövmeye nazaran oldukca daha azca renk pigmenti kullanıyor. Eğer siz yada çevrenizdeki biri dövme yaptırtıysa, o dövmenin yavaş yavaş solduğunu görüyorsunuz. Aynı durum, kalıcı eyeliner’da da geçerli. Sadece kalıcı eyeliner esnasında oldukca daha azca renk pigmenti kullanıldığı için bir süre sonrasında silinmektedir. Doğal ki de bu süre averaj 2 yıl olarak bilinse de uygulanan eyeliner’ın şekline ve kalitesine nazaran değişkenlik gösterebilmektedir.

Kalıcı eyeliner tutarları ne kadar?

Kalıcı eyeliner uygulamasının yapılacağı yerin oldukca dikkatli bir halde seçilmesi gerekmektedir. Bundan dolayı göz benzer biçimde oldukça kırılgan bir bölgeye uygulanacak olan kalıcı makyaj uygulaması, steril bir ortamda yapılmadığı süre enfeksiyon kapmanıza bile niçin olabilir. Bu yüzden de kalıcı makyaj uygulaması yaptırtacağınız yerin kaliteli malzemeler ve steril bir yerin olması oldukça mühim. Şu an da kaliteli güzellik merkezleri, kalıcı makyaj uygulamasını ortalam 2 bin 500 TL ile 2 bin 750 TL içinde yaptırtmaktadır. Sadece bu fiyatlar averaj fiyattır ve birazcık daha altı ile birazcık daha yukarısındaki tutarları d görebilmeniz mümkün.

Kalıcı eyeliner bakımı nasıl yapılmaktadır?

Kalıcı eyeliner uygulamasından sonrasında dikkatli bir bakım yapmanız gerekiyor. Hata uygulamanın yapılmasının arkasından 24 saat süresince gözlerinizin su ile temas etememsi gerekiyor. Bununla brilike bu uygulama sonrasında vazelin benzer biçimde kremler ile bir süre süresince kirpik diplerinizi devamlı olarak nemlendirmeniz gerekmektedir. Ek olarak bu uygulamayı yaptırttıktan sonraki yedi gün süresince göz makyajı yapmamanız da tavsiye edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir