İçindekiler

Karalahana Çorbası Yanına Ne Gider ?

PİYAZ

YOĞURTLU KÖZ BİBER

BULGUR PİLAVI

TAVUK BAGET

TAVUK SALATA

Karalahana Çorbası Yanına Ne Gider ?

Karalahana çorbası bilhassa Karadeniz bölgesin de en fazlaca tercih edilen ve en güzel lezzetlerden birisidir. Bilhassa en fazlaca kış ayında tüketilen bu çorbanın yanına bir de nefis ana yemekler yapılırsa o vakit şahane akşam menüsü hazırlamış olmuş olursunuz. Karalahana çorbasının içinde bolca oranda vitamin ve mineral bulunduğundan dolayı insanların gıda kaynağında ilk sıralar da yer ediniyor. Bu çorbanın yapımı hem fazlaca rahat hem de fazlaca kısa süre içinde hazırlanmaktadır. Şimdi bu lezzeti daha da fazlaca arttırmak istiyorsanız o vakit aşağıda bulunan çeşitli yiyeceklerden birilerini seçip çorbanın yanına sunum yapabilirsiniz.

Karalahana Çorbası Yanına Ne Gider

PİYAZ

Son zamanlar da en popüler salata türlerinden birisi olan piyazı yaptığınız karalahana çorbasının yanına tercih edebilirsiniz. Yapımı da fazlaca rahat olduğundan dolayı bence denemelisiniz.

YOĞURTLU KÖZ BİBER

Yoğurtlu közbiberin hazırlanması birazcık zahmetlidir fakat soğuk meze olarak fazlaca tercih ediliyor. Sizler de sofranızda bu şekilde bir mezeye yer vermek istiyorsanız bence asla durmadan deneyin. Aynı vakit da karalahana çorbasının yanına da fazlaca uyacaktır.

BULGUR PİLAVI

Karalahana çorbası başlangıç yemeği olduğundan dolayı yanına ana yiyecek yapılması gerekiyor. Ana yiyecek olarak ise hanımlar bulgur pilavını yapabilirsiniz. Fakat bulgur pilavını mütevazı yapmak yerine domatesli yapmış olursanız daha iyi olacaktır.

Karalahana Çorbası Yanına Ne yapsam

TAVUK BAGET

Karalahana çorbasının yanına ister fırında isterseniz de kızartarak tavuk baget yapabilirsiniz. Akşama evinize gelecek misafirleriniz var ise ve çorba yaptınız yanına ne yapsam diye düşünüyorsanız o vakit tavuk baget tamda size nazaran. Hatta bu tarz şeyleri tamamlamak için de pirinç pilavını tercih edebilirsiniz.

TAVUK SALATA

Her yiyecek yapıldığı vakit bu tarz şeyleri tamamlamak için salata yapılır. Fakat sizler değişik tatlarda salata arıyorsanız o vakit tavuk salatası bence karalahana çorbanın yanına fazlaca güzel gidecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir