İçindekiler

Karnabahar Kızartması Yanına Ne Gider ?

MERCİMEK ÇORBASI

SOSLU MAKARNA

KURU FASULYE

HAYDARİ

KÖFTE

Karnabahar Kızartması Yanına Ne Gider ?

Kış mevsiminde en fazlaca sevilen kızartmalardan birisi de karnabahar kızartmasıdır. Karnabahar bilhassa vitamin ve mineral bakımından en varlıklı sebze olduğundan dolayı ufak büyük demeden hepimiz tarafınca fazlaca sevilmektedir. Bir tek un ve yumurta ile harçlanıp sonrasında kızartılarak yenen yiyecek türüdür. Yapımı da fazlaca rahat olduğundan dolayı bir de yanına güzel ana yiyeceklerden birisini tercih ederseniz o vakit ortaya mükemmel lezzet çıkartabilirsiniz. Fakat karnabahar kızartmasını yapacağınız vakit sıcak yemelisiniz soğuk pek fazla güzel olmaz. Aynı vakit da yanında yoğurt servisi yapmış olursanız değişik tatlar da ortaya çıkartabilirsiniz. İşte karnabahar kızartmasının yanın da tercih edeceğiniz yemekler ;

Karnabahar Kızartması Yanına Ne Gider

MERCİMEK ÇORBASI

Karnabahar kızartmasının yanına başlangıç çorbası olarak en ideal ve en sıhhatli çorbalardan birisi olan mercimek çorbasını tercih edebilirsiniz. Karnabahar da kış sebzesi olduğundan dolayı o zamanlar da malum havalar soğuk oluyor ve bu yüzden soğuk havada sıcacık bir mercimek çorbası iyi seçim olur.

SOSLU MAKARNA

Günümüzde en ergonomik yiyeceklerden birisi de makarnadır. Makarna bilhassa değişik şekillerde yapıldığı vakit ortaya mükemmel lezzetler çıkabiliyor. Sizler de beşamel soslu olarak makarna yaparak karnabahar kızartmasının yanına değişik tat sunabilirsiniz.

KURU FASULYE

Karnabahar kızartması bir atıştırmalık yemektir ve bu yüzden yanına ana yiyecek yapılması gerek. Ana yiyecek olarak ise kuru fasulye bence iyi seçim olacaktır. Aslına bakarsan günümüzde kuru fasulye yemeğini sevmeyen yoktur.

Karnabahar Kızartması Yanına Ne yapsam

HAYDARİ

Haydari genel olarak hem ızgara hem de kızartma olarak meydana getirilen yemeklerin yanına meydana getirilen en güzel mezelerden birisidir. Sizler de kızartma yapacağınız için haydariyi kızartmanızın yanına servise hazır hale getirebilirsiniz.

KÖFTE

Hepimiz tarafınca fazlaca sevilen ve karnabahar kızartması ile fazlaca uyum içerisin de olacak köfteyi ister ızgara da isterseniz de yiyecek olarak tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir