İçindekiler

Karnıyarık Yanına Hangi Salata Gider ?

Karnıyarık Yanına Hangi Salata Gider ?

Sofraların vazgeçilmezi olan ve aynı süre da akşam yemeklerinde konuk geleceği süre tercih edilen yemeklerin başlangıcında karnıyarık yemeği gelmektedir. Bilhassa karnıyarık yemeği yapıldığı süre yanına da pirinç pilavı yapıldığın da ortaya hakikaten mükemmel bir lezzet çıktığını söyleyebiliriz. Fakat en oldukça dört gözle beklenen sorular içinde karnıyarık yemeğinin yanına yapılabilecek en güzel salatalar nedir ? sorusu oluyor. Aslına bakarsak bakarsanız bu yemeğin yanına her çeşit salatalığı yapabilirsiniz fakat sizlere şimdi vereceğimiz salataların hepsi günümüzde karnıyarığın yanına en sık meydana getirilen salata çeşitleridir.

Yeşil salata

Marul , maydanoz , dereotu ve tere şeklinde sebzeleri ufak parçalara ayırıp ondan sonra bir kapta birleştirerek meydana getirilen salata çeşitlerinden birisidir. Sizler karnıyarık yemeğinin yanına hangi salatayı yapsam diyorsanız yeşil salatayı tercih edebilirsiniz.

Havuç salatası

Havuç salatası genel olarak birçok yemeğin yanına meydana getirilen salata çeşitlerinden birisidir. Yapımı da oldukça rahat olduğundan dolayı yaptığınız karnıyarık yemeğinin yanına havuç salatasını yapabilirsiniz.

Turp salatası

Karnıyarık yemeği yaptım yanına acaba hangi salata türünü yapsam diye düşünenler var ise o süre hem oldukça besleyici hem de düşük kalorili olan turp salatasını yemeğinizin yanına tercih edebilirsiniz.

Roka salatası

İlk olarak rokalarınızın saplarını ayırın ve ondan sonra büyük parçalar halinde üstüne küp olacak şekilde beyaz peynirleri kesip rokanın üstüne ilave edin. Hem roka hem de beyaz peynir görünümü ile karnıyarığın yanına oldukça iyi gidecektir.

Çoban salata

Biliyorsunuz ki ki genel olarak her yemeğin yanına tercih edilen salata çeşitleri içinde çoban salatası içeriyor. Sizler de karnıyarık yemeğin yanına hem leziz hem de yapımı rahat olan çoban salatasını yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir