Karnıyarık yemeğini hanımlar sizler hem öğle hem de akşam yemeği olarak tercih edebilirsiniz. Karnıyarık genel olarak birazcık uğraştırıcı bir yemektir fakat yapıldıktan sonrasında hakikaten tadı enfes olduğundan yorulmaya değiyor hakikaten. Bilhassa patlıcan bizim yapmış olduğumuz soslu kıyma ile buluşunca mükemmel lezzet çıkıyor ortaya değil mi ? Doğal olarak bu lezzeti biz de yanına güzel yemekler yaparak iki katına çıkarmamız gerekiyor. İşte karnıyarık yemeğinin yanına yapılabilecek birkaç yiyecek önerisi ;

Cacık

Karnıyarık yemeği ile en uyumlu meze cacıktır. Bilhassa sizler karnıyarığı eğer yaz ayında yapıyorsanız o vakit buz benzer biçimde bir cacık yaparak hem içiniz serinleyecek hem de ana yemeğiniz ile tam uyumlu olacak.

Pilav

Pilav biliyorsunuz ki ki her yiyecek ile oldukça uyumlu oluyor. İşte karnıyarığın yanına da pirinç pilavını tercih edebilirsiniz. Eğer pirinç pilavını sevmiyorsanız o vakit tercihiniz bulgur pilavı da olabilir.

Çorba

Karnıyarık ana yiyecek olduğundan dolayı yanına başlangıç yemeği olarak çorba seçimi yapmamız gerekiyor. Bunun için tercihiniz yayla çorbası yada mercimek çorbası olabilir.

Salata

Her yemeğin yanına meydana getirilen ve ortaların efendisi olarak malum salatayı da bence dikkatsizlik etmemeniz gerekiyor. Güzel bir mevsim salatası yaparak menünüzü daha varlıklı yapabilirsiniz. Aynı vakit da bolca zeytinyağı ve limon ilave ederek daha leziz hale getirebilirsiniz.

Ekmek

Son olarak fırından yeni çıkmış somon ekmeğini karnıyarık yemeği ile birleştirirseniz hem daha doyurucu olacaktır hem de yemeğinizi daha leziz hale getireceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir