İçindekiler

Karnıyarık Yemeği Yanında Ne Gider ?

PİLAV

ZEYTİNYAĞLI TAZE FASULYE

PATATES KIZARTMASI

SEBZE YEMEKLERİ

MERCİMEK ÇORBASI

Karnıyarık Yemeği Yanında Ne Gider ?

Hem patlıcanın hem de kıymanın buluşması ile meydana getirilen karnıyarık yemeği Türk mutfağındaki yeri oldukca farklıdır. Karnıyarık yemeğinin yapımı birazcık zahmetlidir ve yapıldıktan sonrasında ortaya hakkaten mükemmel lezzet çıkmaktadır. Eğer sizler bu akşam yemeği için karnıyarık tercih ettiyseniz o süre yanına ilk tercih edeceğiniz yiyecek PİLAV olacaktır. Bundan dolayı iyi mi kuru fasulye yapıldığı süre akla ilk pilav geliyorsa aynı şekilde karnıyarık yemeğinin yanına da ilk tercih edilecek olan pilavdır. Fakat sizler pilav haricinde başka yemekler yapmak istiyorsanız o süre yazımızı okumaya devam edin.

Karnıyarık Yemeği Yanında Ne Gider

PİLAV

Akşam yemeği için ana yemekte karnıyarık var ise bunu tamamlamak için yapabileceğiniz en ideal yiyecek pirinç pilavıdır. İsteyenler pirinç pilavı yerine bulgur pilavını da tercih edebilir. Pirinç pilavı yapacaksanız da mütevazı yapmak yerine sebzeli yapmış olursanız daha etkili olur.

ZEYTİNYAĞLI TAZE FASULYE

Akşam menüsü için karnıyarık yemeğinin yanına bir de zeytinyağlı olarak taze fasulye yemeği yapmış olursanız mükemmel lezzet yakalamış olmuş olursunuz. Bundan dolayı bu ikili lezzet birbirleri ile oldukca uyumludur.

PATATES KIZARTMASI

Patates kızartması biliyorsunuz ki ki kalorisi yüksek olan yiyecek türlerinden birisidir fakat bunlara karşın günümüzde büyük ufak demeden hepimiz tarafınca tercih edilmektedir. Patates kızartması her yemeğin yanına tercih edildiğinden dolayı karnıyarığın yanına da tercih edebilirsiniz.

Karnıyarık Yemeği Yanında Ne yapsam

SEBZE YEMEKLERİ

Tam da mevsiminde yetişen sebzelerinizle mükemmel sebze yiyecekleri yaparak karnıyarık yemeğinin yanına da tercih ederek mükemmel lezzetleri sofranıza taşıyabilirsiniz. Sebze yemeği olarak ise Ispanak yemeği daha iyi olacaktır.

MERCİMEK ÇORBASI

Türk mutfağında oldukca tercih edilen ve aynı süre da başlangıç çorbası olan mercimek çorbasını da karnıyarık yemeğinin yanına yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir