Kalıcı makyajı son dönemde oldukça revaçta. Pek fazlaca hanım gün içinde makyaj halletmeye zaman ayıramayacak kadar yoğun olduğundan kalıcı makyaj uygulamalarına yöneliyor. Kalıcı kaş dövmesi de bunların içinde en fazlaca tercih edileni. Kaşları yeteri kadar yoğun olmayan ya da şeklinden memnun olmayan kişiler, yüz hatlarını belirginleştirmek için kalıcı kaş dövmesine başvuruyorlar. Kaş dövmesi, kaşlarını fazlaca daha muntazam bir hale getirmeye destek olan mükemmel bir uygulamadır. Peki, kalıcı kaş dövmesi nedir, kalıcı kaş dövmesi nasıl uygulanır ve kalıcı kaş dövmesi fiyatları nedir? Tüm bu soruların cevaplarını sizler için derledik.

Kaş dövmesi nedir?

Kaşlar, yüzde en fazlaca dikkat çeken bölgelerden bir tanesidir. Kaşlar ne kadar doğru bir halde olursa yüzünüz süper ötesi ve dengeli görünür. Son dönemde oldukça revaçta olan kaş dövmesi uygulaması da kaşlara doğru şeklin verilmesi ve doğru işlemler ile bu uygulamanın kalıcı olmasına verilen isimdir. Kalıcı kaş dövmesi, kaşları seyrek olan ve istediği şekli veremeyen hanımefendilerin çoğunlukla başvurduğu bir yöntem olarak dikkat çeker. Kalıcı kaş dövmesi, kaş hattının üstüne mikro iğneler ile boya enjekte edilerek yüze uygun bir çerçeve çizilmesi ve o çerçevenin en organik hali ile doldurulmasıdır. Dövme dense de dövme şeklinde yaşam boyu kalıcı bir uygulama değildir; kalıcılığı en fazla 2 yıl sürer.

Kaş dövmesi niçin yaptırılmalıdır?

  • Kaş dövmesi, ustalaşmış bir kaş dövmesi uzmanı tarafınca yapılmalıdır. Muntazam bir kaş dövmesi ortalama 2 yıl kadar hiçbir deformasyona uğramadan kalıcı bir halde durur.
  • Kalıcı kaş dövmesi yaptıran şahıs, kaşlarını boyatma, kaşlarını devamlı olarak aldırma şeklinde işlemlerle karşı karşıya kalmaz.
  • Kalıcı kaş dövmesi, kaşların organik yapısına zarar vermez ve gür bir kaş çerçevesi olmasını sağlar.
  • Kalıcı kaş dövmesi, doğru ve kalitesi yüksek olan malzemeler ve cihazlar ile uygulandığında cilde zarar veren bir uygulama değildir.
  • Kalıcı kaş dövmesi uygulaması ortalama 1 – 2 saat sürer. Uygulamanın arkasından kişinin cildine bir zarar vermeden meydana getirilen uygulama, uzun süre uygulamayı yaptıran kişinin konforlu bir halde hayatına devam etmesini sağlar.
  • Bitkin ve yumuşak görüntü istemeyen kişilerin kaşlarının daha gür ve muntazam durmasına destek sunar.
  • Kalıcı kaş dövmesi, kaşların daha seyrek çıkmasını sağlar ve bundan dolayı devamlı olarak kaş aldırma ihtiyacını önler.
  • Kaş hattında çıkan yeni kaşlar, kaş dövmesi uygulaması ile beraber daha belirgin çıkar ve kaş alınsa bile bu işlem fazlaca daha kolay bir hal alır.
  • Kaş dövmesi, kıl tekniği ile yapıldığında son aşama organik bir görünüme ulaşılır ve bu görünüm ile kaşın kişinin kendi kaşları olduğu düşünülür.
  • Kalıcı kaş dövmesi yaptırıldığı sırada şahıs herhangi bir acı ya da ağrı hissetmez.

Kalıcı kaş dövmesi uygulaması fiyatı nedir?

Kalıcı kaş dövmesi uygulamasının fiyatları uygulamanın yaptırıldığı yere ve uygulamayı yaptıran kişinin kaşlarının durumuna bakılırsa değişkenlik izah edebilir. En uygun kalıcı kaş dövmesi uygulaması 400 liradan başlarken, bu fiyat uygulamanın yaptırıldığı merkeze bakılırsa 2500 – 3000 lira bandına kadar çıkabilir.

Kaş dövmesi yaptırmadan ilkin ve yaptırdıktan sonrasında dikkat edilmesi gerekenler

Kaş dövmesi yaptırmadan ilkin ilk olarak dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan kriter, kalıcı kaş dövmesi için seçilecek olan renktir. Kaş dövmesi için seçilen rengin kendi kaşlarınız ve yüz renginize uygun olması gerekir zira aksi halde kaşlar yüzünüzde sakil bir görüntüye sebep olacaktır. Bunun için de kalıcı olmayan bir halde renk için bazı denemeler yapılması gerekir. Kalıcı kaş dövmesi yaptıracağınız güzellik merkezi de bu anlamda son aşama önemlidir. Bazı bölgeler oldukça kalitesiz ve ikinci derslik cihazlar ile boyalar kullanarak yanlış teknikler uygular. Bu durum da hem kaşlarınıza hem de cildinize zarar verebilir. Kalıcı kaş dövmesi yaptırdıktan sonrasında dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan durumları da kaşlarınızı yaptırdığınız güzellik uzmanına danışabilir, detaylı bir halde bilgilendirilebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir