İlk kısmı 8 Nisan 2022 Cuma günü gösterilen Kasaba Doktoru dizisinin oyuncu kadrosunda yer edinen “Başhekim Yalçın Aygün”ün kim olduğu, yaşı, toplumsal medya hesapları ve daha ilkin rol almış olduğu diziler merak edildi. Peki Kasaba Doktoru ‘Yalçın’ kimdir, gerçek adı nedir? 2022 yılı itibariyle kaç yaşlarında?

TRT 1 ekranlarında gösterilen Kasaba Doktoru dizisinde “Ömer” ile “Hakan”ın şehre uzak bir belde hastanesinde (dizinin adı belirlenirken kasaba tercih edilmiş) yolları kesişiyor. “Ömer” babasını kaybettikten sonrasında hekim olmaya kabul eden yetenekli ve gelecek vaat eden bir karakter. Hakan ise kendini yaşam kurtarmaya adamış, ‘efsaneleşmiş’ olarak anılan bir cerrah.

Dizinin oyuncu kadrosunda yer edinen Başhekim Yalçın Aygün’ün kim olduğu ve hangi oyuncu tarafınca canlandırıldığı merak ediliyor.

Kasaba Doktoru “Yalçın” kimdir?

Kasaba Doktoru dizisinde “Başhekim Yalçın Aygün” karakteri 49 yaşındaki adam oyuncu Sinan Albayrak tarafınca canlandırılıyor. Sinan Albayrak 27 Şubat 1973 tarihinde Almanya’da dünyaya geldi. Gazeteci, yazar ve aktivist Hakan Albayrak’ın kardeşidir.

Albayrak Almanya’nın Hessen eyaletine bağlı Hanau kentinde 1960’ların başlangıcında işçi olarak Almanya’ya gelen Ziya Albayrak ve eşi Gülbeyaz Albayrak’ın evladı olarak dünyaya geldi. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünde eğitim hayatına başladı ve sonrasında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarına geçiş yapmış oldu. Mezun olduktan sonrasında Yıldız Kenter’den dersler aldı.

Sen Çal Kapımı dizisinde “Kemal” karakteriyle Sinan Albayrak

90’lı yılların başlarından bu yana tv dizileri ve beyazperde filmlerinde roller alan Sinan Albayrak İnstagram’da @sinantayminalbayrak kullanıcı adıyla varlık gösteriyor.

  • Kasaba Doktoru dizisindeki öteki oyuncuları keşfedin.

Albayrak’ın daha ilkin oynadığı diziler içinde Kara Melek (1996), Yılan Hikayesi (1999), Iyi mi Evde Kaldım (2001), Kurtlar Vadisi (2005), Leyla ile Mecnun (2013), Sen Çal Kapımı (2021), Kanunsuz Topraklar (2021-2022) ve daha pek oldukca dizi içeriyor. Albayrak son olarak Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram-ı Veli (2022) dizisinde görünmüştü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir