İçindekiler

Kavurmanın Yanında Ne Gider ?

PİLAV

ÇOBAN SALATASI

PATATES YEMEKLERİ

PATLICAN YEMEKLERİ

SEBZE YEMEKLERİ

Kavurmanın Yanında Ne Gider ?

Türk mutfağında en oldukça sevilen ve en oldukça meydana getirilen et yemeklerinden birisi de kavurmadır. Kavurma bildiğiniz gibi ki etin kavrulup sonrasında içine atılan sebzelerle birlikte elde edilmiş bir yiyecek çeşididir. Aynı süre da her yemeğin yanına da oldukça yakışmaktadır. Örnek olarak kavurma yaptığınız süre yanına kesinlikle tercih edebileceğiniz en ideal yiyecek pirinç pilavıdır. Eğer pirinç pilavını tercih etmeyecekseniz o süre değişik yemekler için aşağıya göz atabilirsiniz.

Kavurmanın Yanında Ne Gider

PİLAV

Pilav hanımlar bildiğiniz gibi ki her yemeğin yanına yakışan en etkili yiyeceklerden birisidir. Bilhassa ana yiyecek olarak kuru fasulye yapıldığı süre yanlarına hep pilav yaparlar. İşte bu yüzden sizler de yaptığınız kavurmanızın yanına oldukça güzel pirinç pilavı yapabilirsiniz.

ÇOBAN SALATASI

Taptaze sebzelerle yapılmış ve aynı süre da her sofrada olması ihtiyaç duyulan çoban salatası da kavurmanın yanına oldukça yakışacaktır. Aslına bakarsanız et yiyecekleri hiçbir süre salatasız tercih edilmez.

Kavurmanın Yanında Ne yapsam

PATATES YEMEKLERİ

Et yiyecekleri yapıldığı süre yanlarına ne olursa olsun patates yiyecekleri yapılır. Şundan dolayı bu ikisi birbirleri ile oldukça uyumludur. Bu yüzden kavurmanın yanına patates yemeklerinden birisini seçerek menünüzün daha hafifçe olmasını sağlayabilirsiniz.

PATLICAN YEMEKLERİ

Kavurma yaptıysanız ve yanına meydana getirecek değişik yiyecek arıyorsanız o süre patlıcan yemeklerinden birisini seçebilirsiniz. Akşama eve gelecek misafirleriniz var ise bence bunu deneyebilirsiniz.

SEBZE YEMEKLERİ

Hem patlıcan hem de patates yemeklerinden sonrasında tercih edebileceğiniz yiyecek çeşitlerinden birisi de sebze yiyecekleri olmaktadır. Kavurma bildiğiniz gibi ağır yemektir bu yüzden sebze yemeği ile hafifçe yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir