Kişinin karakterinin oluşumunda büyük tesirleri olan burçlar özellikleri dolayısıyla birbirinden değişik kişiliklerin doğmasına niçin olmaktadır. Bu durum itibarıyla hayatımızdaki her insanın davranışları ve karakterleri birbirinden apayrıdır. Bazı durumlarda bir ekip spesifik özellikleri kişiler ile bağdaştırma yaptığımız durumlar da yaşanmaktadır. Örneği en sinirli kişileri birbirine benzettiğimiz şeklinde en neşeli insanları da birbirine benzettiğimiz durumlar olur. Bu durumların köküne baktığımızda birçoğunun aynı burçtan ya da aynı elementleri taşıdığını görürüz. Makalemizin bu bölümünde inadıyla nam salmış burçları kaleme aldık. İşte dolunayın etkisiyle inatçılıkta zirveye çıkan o burçlar…

Bu burçlardan inatçılık eksilmiyor

Çoğu zaman kendi düşüncelerine büyük seviyede ehemmiyet verenler, karşı tarafı dinleme durumunun içinde yer almayan kişiler yaşamı zorlaştırmak gayesiyle inatlarından taviz vermezler. Bu kişilikte olan insanoğlu ile idame bir fazlaca zor olurken, inatlarıyla ön planda olan kişiler de kendilerinin fazlaca farkındadırlar. Bilincinde oldukları durumu düzeltmek ya da iyileştirmek yerine daha fazlaca üstüne giden bu burçların bir çok vakit toplumsal çevreleriyle ilgili bazı problemlerin yaşandığını gözlemlemek de mümkün oluyor. Dolunay tutulmasının etkisiyle inatçılıkları zirve meydana getiren burçlar belli oldu. İşte bu burçlara dikkat edin;

Oğlak burcu

Oğlak burcu

22 Aralık – 20 Ocak tarihleri içinde doğan kişiler toprak grubuna ilişik oğlak burcudur. Oğlak burçları genel özellikleri itibarıyla kendi düşüncelerine ehemmiyet veren ve daima kendi doğrularıyla hareket eden kişilerdir. Bir başka kişinin düşüncesi doğru da gelse uygulamayı tercih etmez. Çoğu zaman hayatında burnunun dikine gitmesiyle meşhurdur. İnatçı denildiğinde listenin daima başlangıcında yer edinen oğlak burçlarını, bu listenin başlangıcında yer almasına niçin olacak en büyük sebebi neredeyse her mevzuda inatlaşmaları yüzündendir. Toplu iğnenin ucu kadar olan bir meseleyi büyüterek büyük bir münakaşa durumuna sürükleyen oğlak burçları, bu durum dolayısıyla da oldukça sinirli ve agresif olurlar. Oğlak burçlarının bu inatlaşmalarının esasında tek sebebi, kendilerini müdafa psikolojisinden dolayı meydana gelmektedir. Karşısında bulunan şahıs kim olursa olsun kendi zaaflarını göstermeyi asla sevmez, büyük bir sır küpüdür.

Koç burcu

Koç burcu

21 Mart ile 20 Nisan tarihleri içinde doğan kişiler ateş grubuna mensup olan koç burcudur. Koç burçları genel özellikleri itibarıyla her işi kendi halletmeye eğilimli ve extra bir kişinin yardımına gerekseme duymayan kişilerdir. Liderlik vasıflarıyla büyüyen koç burçları, planlama yapmayı yönlendirmeyi fazlaca severler. Bir kişinin onlardan üstün olması bir çok vakit canlarının sıkılmasına niçin olur. Başarı göstermiş oldukları alanlarda ve kendilerine güvendikleri her manada kazanacaklarını bilirler. Organize ettiği ve uyguladığı durumların dışına çıkılması durumunda koç burcunun inatçı tavrı ortaya çıkar ve onun asla görmediğiniz bir yüzünü daha görmüş olmuş olursunuz. Koç burçlarıyla inatlaşmak yerine mantık çerçevesinde uzlaşmayı tecrübe etmek fazlaca daha sıhhatli olacaktır.

Yay burcu

Yay burcu

22 Kasım – 21 Aralık tarihleri içinde doğan kişiler ateş grubuna mensup olan yay burcudur. Yay burçları genel özellikleri itibarıyla toplumsal çevresi geniş ve neredeyse hepimiz ile antak kalma içinde olan kişilerdir. İletişim güçlerinin yüksek olması yay burçlarının inatlaşma huyunu ne yazık ki dengeleyemez. Bilhassa sinirlendikleri durumlarda içerilerine büyük bir inatçılık girerek tüm hayatlarını zindana çevirebilme kabiliyetleri bulunur. Her ne koşulda olursa olsun yay burçları, her istediğinin yapılmasını ister. Sorgulanmaktan hoşlanmazlar ve genel itibarıyla güzel konuşulmasını severler. Devamlı tatlı dille yay burçlarının karşısına gitmek gerekir. Aksi bir durum ile karşılaşılmış olduğu vakit yay burçları anlık olarak sinirlenebilir ve aniden büyük bir münakaşa mevzusunun içinde kendinizi bulabilirsiniz. Yay burçlarının öteki burçlardan değişik kılan en büyük özelliği kinci olmamaları ve mevzuyu hiçbir şekilde uzatmamalarıdır.

Sual.com.tr’nin notu:

Astroloji bilimsel olarak tanınan bir araştırma alanı değildir ve astrolojik burçların bir kişinin kişiliği yada davranışı üstünde bir tesirinin olup olmadığına dair hiçbir kanıt yoktur. Ek olarak, astrolojinin bir kişinin davranışını anlama yada tahmin etme güvenilir bir yöntem olmadığını hatırlamaya ehemmiyet verilmelidir. Her şahıs benzersizdir ve kendi kişilikleri ve özellikleri vardır, bu özellikler çeşitli faktörler tarafınca şekillenir, bunlar çevre, yetiştirme, deneyimler ve kişisel özelliklerdir. Bir astrolojik burçta dünyaya gelen bir kişinin davranışını ya da kişiliğini sınıflandırmak ya da etiketlemek doğru ya da adil değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir