Vitor Pereira’nın görevine son verilmesinin arkasından Fenerbahçe’de teknik direktör arayışları başladı. Fenerbahçe muhabirlerinden Ahmet Selim Kul ve Yağız Sabuncuoğlu Fenerbahçe yönetiminin Kenan Koçak ile görüşmelere başladığını duyurdu. Peki Kenan Koçak kimdir, kaç yaşlarında? Hangi takımları çalıştırdı?

Kenan Koçak kimdir?

Kenan Koçak, 5 Ocak 1981 Kayseri doğumlu Türk teknik direktör. Pro lisansa haiz olan Kenan Koçak’ın Alman vatandaşlığı bulunuyor.

Teknik direktörlük kariyerine 2008 senesinde oyuncu-teknik direktör olarak mahalli Alman takımlarında başladı. Türkspor Mannheim’da hem teknik direktörlük hem de sportif direktörlük pozisyonlarında vazife yapmış oldu. 2010-11 sezonunda VfR Mannheim’da vazife aldı. Baden Kupası’nda çeyrek finalde eski ekibi Waldhof Mannheim ile karşılaştı ve yarı finale yükselmeyi başardı. Düzgüsel sezonda Koçak, Verbandsliga Baden’de VfR Mannheim ile ikinci sıraya kadar terfi etti. Temmuz 2013’te Waldhof Mannheim’a geri dönerek 2016 yılına kadar bu kulüpte vazife aldı. 2016-2018 yılları aralığında SV Sandhausen takımını çalıştırdı. Son olarak Hannover 96’nın başlangıcında bulunan Kenan Koçak Türkiye A Ulusal Futbol Ekibi’nda destek antrenörlük görevinde bulunmuş oldu.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Kenan Koçak iyi derecede Almanca bilmesi sebebiyle 19 Eylül 2021’da Türkiye A Ulusal Futbol Ekibi teknik direktörlüğüne getirilen Stefan Kuntz’un yardımcısı oldu.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, son Beşiktaş müsabakasını tribünlerde Kenan Koçak ile beraber takip etti. Fenerbahçe’nin sezonun geri kalan kısmında yoluna Kenan Koçak ile devam etmesi umut ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir