1. sezonu 2 Nisan-4 Haziran 2021 tarihleri içinde gösterilen, 15 Ekim 2021’den günümüze 2. sezonu gösterilen Kıbrıs Zafere Doğru dizisinde coşku tüm hızıyla devam ediyor. Son olarak 14 Ocak 2022’de, yılbaşı sebebiyle iki haftalık aranın arkasından dizinin 21. kısmına tanıklık ettik.

Tarihsel bir drama olması sebebiyle Kıbrıs Zafere Doğru dizisi Rauf Denktaş ve Kıbrıs Türklerinin geçmişlerine ışık tutuyor ve Türk halkını adadaki tarihlel süreç hakkında bilgilendirerek mühim bir altyapı ve hafızanın oluşmasına hizmet veriyor.

“Bu harekat Türkiye’nin adaya gelmesine vesile olacak.”

Kıbrıs Zafere Doğru 22. bölüm fragmanından

Kıbrıs Zafere Doğru 22. Bölüm Fragmanı

Daha ilkin “Bir Zamanlar Kıbrıs’ta” başlığıyla seyrettiğimiz Kıbrıs Zafere Doğru dizisinin 22. bölüm fragmanı 14 Ocak 2022 tarihinde dizinin Youtube hesabında gösterildi. Gelişmelerden haberdar olmak için dizi kategorimizi ziyaret edin.

Kıbrıs Zafere Doğru Dizisi Hakkında

Rauf Denktaş, Makaryos tarafınca adadan sürgün edilmiş, Kıbrıs’a alınmamaktadır. Denktaş, yanında TMT’nin efsaneleşmiş bayraktarı, komutan Ali Rıza Vuruşkan ile beraber gizlice deniz yöntemiyle adaya girer. Diğer yanda ailesine kavuşmuş olan Kemal Dereli, artık tam anlamıyla mücahit olmaya hazırdır. Gizemli bir törenle TMT yemini eden Kemal ve Derviş, Ankaralı ile gizli saklı görevlerine adım atar. Nişanlısı Ayşe’nin Kıbrıs’a geldiğinden habersiz Ankaralı, Mücahit Kemal ve yeni mücahitlerden oluşan ekip ayrılmaz bir operasyon takımıdır. Tarihe geçen bir direniş gösteren bu 713 kişilik mücahit topluluğu, kendilerini dört taraftan sarmış 15 bin düşmana karşı savaşacak, bir direniş destanı yazacaktır. Onlara katılıp son darbeyi indirecek olan Pilot Yüzbaşı Cengiz Topel ise Türkiye’den gelen 64 cenk jeti ile Rum tarafını bombardımana tutup Türkiye’nin ilk hava şehidi olarak yürekleri dağlayan bir ölümle tarihe kahraman olarak geçecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir